Białe robaczki w akwarium.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Białe robaczki w akwarium.

Postautor: Wilkołak » 20 stycznia 17, 19:23

Witam.

Przed wczoraj rano o gdz 6.30 (przed wyjściem do roboty) zapaliłem światło w akwarium - Skalararium na szybie, spostrzegłem białe malutkie stworzonka-robaczki. Pomyślałem że to nic takiego i jak wrócę, przejadę czyścikiem i będzie spokój. Po powrocie do domu, zrobiłem jak planowałem ale na drugi dzień, te istoty pojawiły się ponownie.)
Najlepiej obrazuje je ten filmik. https://www.youtube.com/watch?v=-DlXg4yCp6g Nie mój.
Gostek/stka napisał, że to wypławek ale ja się nie znam i prosił bym o radę, co to za ufo pojawiło mi się w akwarium i czy jest groźne.
Roślin nowych nie kupowałem, bo kupuje z dala od miejsca zamieszkania i z uwagi na mrozy, bał bym się że nie przetrwają podróży.
A te co mam, aktualnie są u mnie od października ubiegłego roku.
Ryb tez nowych nie posiadam, a pojawiło się to tylko w Skalararium, w którym będą same skalary parka i jakieś denne rybki na razie są 4 kiryski albinosy (chyba że mi się odwidzi i do skalarów będę chciał coś dodać). W Nenko-Gupikarium jest spokój.

Pokarm który podaję, do obu akwarii.
Tetra Pro Energy.
Tetra Pro Alge.
Tetra FunTips - tablets.
Tropical Supervit granulat. i płatki.
Tropical Greeen Algae Wafers + Ketapang.
Tropical Ichtio-vit Bio-vit, Ovo-vit. Mixs resztek w jednym pudełku. (głównie Neonko-Gupikarium)
Tropical Red-Micro. (głównie Skalarom, bo gupiki i neonki nie chciały jeść)
JBL Spirulina.
Mrożone larwy komara.
Podaje to zróżnicowanie wciągu tygodnia.

Dodam też, że wczoraj i dziś wyłowiłem ślimaka, niewielki ze 2-3 cm. Prawdo podobnie, były to Rozdętki.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości