Co to za choroba?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Co to za choroba?

Postautor: Eragonii » 25 października 16, 14:30

Witam!
Ostatnio zauważyłam, że moje ryby ocierają się co jakiś czas o wszystko co możliwe. Czy to korzenie czy też rośliny. Dodatkowo zauważyłam, że mają cienkie i długie odchody. U pierwszych ryb jakie to zauważyłam to gurami marmurowe. Miałam 3 osobniki, które zaczęły mieć długie i wręcz przezroczyste odchody. Wszystkie trzy zdechły. Reszta ryb oprócz tych odchodów i ocierania o wszystko zachowuje się normalnie. Co to może być?

Litraż: 126
Filtracja: Aquael turbo 1000 i Aquael oxyboots 200 plus
Grzałka Thermo plus 150
Temperatura: 26-27 stopni
Obsada: 2x Ramireza, 2xviejita, zbrojnik weloniasty, 8xrodostromus, 15xneon, 4 otoski
Podmiany raz w tygodniu.
Pokarm: Mrożony: czarny komar, oczlik, wodzeń z czosnkiem. Suche: tetra pro color, hikari mikro pellets
Parametry: PH 7,6 (co mnie zaskoczyło a mierzyłam przed chwilą, ponieważ zawsze mialam 6,5) Kh 10, Gh 14

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Co to za choroba?

Postautor: ArturAzja » 27 października 16, 17:06

Śmierdzi mi nicieniami. Zwłaszcza że karmisz pokarmami ,,naturalnymi".

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Co to za choroba?

Postautor: Eragonii » 27 października 16, 20:28

ArturAzja pisze:Śmierdzi mi nicieniami. Zwłaszcza że karmisz pokarmami ,,naturalnymi".



Da się to czymś lub jakoś pozbyć?

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Co to za choroba?

Postautor: Eragonii » 28 października 16, 22:00

Dzis zauważyłam że i Ramirez to złapał. Naprawde nikt nie jest w stanie mi doradzić w tej sprawie?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Co to za choroba?

Postautor: osama » 29 października 16, 08:01

ArturAzja pisze:Śmierdzi mi nicieniami. Zwłaszcza że karmisz pokarmami ,,naturalnymi".
tu jest odpowiedź. Albo nicienie, albo jakieś infekcje bakteryjne układu pokarmowego. Te drugie można leczyć za pomocą Sera Baktopur/Baktoforce S.

EDIT:
Albo lepiej Sera Bakto—tabs, jeśli ryby pobierają pokarm.

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... styka.html

Tu masz opis jak walczyć z infekcjami bakteryjnymi i nicieniami.
Infekcje bakteryjne mogą wynikać z przekarmiania ryb i otłuszczenia narządów wewnętrznych.
Z tym walczymy głodówką i pigułami sery.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości