Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Hipner
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 3 kwietnia 15, 16:33

Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: Hipner » 19 czerwca 15, 10:46

Witam
Nie bylo mnie w domu przez 2 tyg i po powrocie zauwazylem ze jeden z noich innesow bardzo dziwnie wyglada, mianowicie jest tak jakby spuchniety/napecznialy a oprocz tego gubi luski i jest blady, pływa normalnie z innymi ale bardzo szybko rusza skrzelami z tego co wczoraj zauwazylem nie chce specjalnie jesc ale potwierdze to dopiero dzisiaj podczas karmienia. zaraz wrzuce fotki.

Akwarium 60l po ostatnim restarcie ma juz ponad 7 miesiecy
Obsada to 9 nieonow innesa i stadko krewetek RC + 2 slimaki brotie
Filtr wewnetrzny Aquel FAN 2 plus
Wymiany wody co okolo 2 tygodnie 10-15l
Parametry wody z konca kwietnia to:
pH-7,6
GH-7
KH-5
NO3-10
PO4-0,02
aktualne pH jest takie same pomimo stosawaia szyszek olchy i lisci KETAPANGU

Hipner
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 3 kwietnia 15, 16:33

Re: Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: Hipner » 19 czerwca 15, 10:55


Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 16:59

Troche wysokie ph jak na neony, no3 tez mogli by byc ciut niższe jak dla mnie, a neon hmm moze to jakas grzybica skory, ostatnio dużo osób ma problem z tymi neonami jakas plaga czy cos, u mnie tez jeden neon spuchnięty ale sam brzuch, ale kolory ma wporzadku
Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: Setrion » 20 czerwca 15, 21:25

Na chorobach jeszcze się zbytnio nie znam bo z praktyki znam Ospe. Ale czytam o nich i pogłębiam swoja wiedze i mi to wygląda na Posocznice

Objawy

Ryby stają się blade, apatyczne, mają rozdęty brzuch, najczęściej przebywają na dnie akwarium, między roślinami. Oczy ryby są wyłupiaste, Łuski są odstające, niekiedy uszkodzone. Pokrywy skrzelowe są odstające,
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Awatar użytkownika
Draku
Opiekun FanPage
Opiekun FanPage
Posty: 401
Rejestracja: 2 maja 15, 19:17
Lokalizacja: Międzychód

Re: Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: Draku » 20 czerwca 15, 22:49

Setrion pisze:Na chorobach jeszcze się zbytnio nie znam bo z praktyki znam Ospe. Ale czytam o nich i pogłębiam swoja wiedze i mi to wygląda na Posocznice

Objawy

Ryby stają się blade, apatyczne, mają rozdęty brzuch, najczęściej przebywają na dnie akwarium, między roślinami. Oczy ryby są wyłupiaste, Łuski są odstające, niekiedy uszkodzone. Pokrywy skrzelowe są odstające,



jak dla mnie to na 99% jest to posocznica, radził bym jak najszybsze odłowienie neona z akwa i odseparowanie go do osobnego zbiorniczka na leczenie, a główny zbiornik - kwarantanna, o ile to przeżyje ten neon, a prawdopodobieństwo w tym stadium jest bliskie 0

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: Spuchnieta, bialy Neon Innesa

Postautor: thaz » 21 czerwca 15, 21:21

Chyba tylko radykalne metody - odławiaj i wysyłaj do świata lepszych wód.
Ryba jest chora, szkoda męczyć i nastawiać na ryzyko inne zwierzęta.
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości