Stres czy cos bardziej powazngo

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 7 października 14, 13:15

Z góry informuje ze wiem ze moje akwarium jest strasznie przerybione i nie potrzebuje byc informowany o tym fakcie wielokrotnie. kupiłem sobie cześć rybek, ale ojciec nie wiedząć czemu czy to chciał mieć swój udział w tym czy to bo mu sie inne rybki podobały dokupił pare rybek no i glonojady postanowiły sie rozmnożyć. Jak by nie było wiem ze to moja wina.

Akwarium 160l
filtr TETRA EX 800 PLUS
podmiana co tydzień 40l

parametry wody odczyt z pasków JBL Easy test
NO3 MG/L - 25
NO2 MG/L - 0
GH - >7stopni d
KH - 3 stopnie d
PH - 6,4 nie rozumiem tego. dodałem nawet do wody kamyki wapienne a to dalej nie chce podnieść ph
temp 25 stopni Celsjusza
OBSADA
Gurami - 7 sztuk
Mieczyki 5 sztuk
Żałobniczki 5 sztuk
Kiryski 5 sztuk
Sumiki 4 sztuki
W diabły glonojadów 20 sztuk chce oddać teraz bo juz podrosły tylko najpierw musze wiedzieć co jest grane w akwarium.
Ostatnio przeprowadzane zabiegi. Przedtem wszystko było ok - dwie Gurami miały powiększone brzuchy nie wiem czy to normalne. (nadal mają)
W moim akwa ruszyły ostatnio problemy z glonami . Korzystając z listy kontrolnej glonów firmy sera mam zielone glony pędzelkowate lub brunatne glony pędzelkowate - krasnorosty lub glony nitkowate.
Dodałem sera algovec. Po tygodniu podmieniłem wode i dodałem tetra AlguMin i nie było mnie pare dni.
Po powrocie zauważyłem ze jedna z gurami chowie sie i niezbyt chętnie je. Po podmianie wody w niedziele. Czyszczeniu ozdób z glonów i usunięciu sporej części liści pokrytych glonami. Dodałem do wody sera aquatan i sera toxivec gdyż mówili cos o zwiększeniu dawki chloru w wodociągu. Moje paski nic za bardzo nie pokazały jakoby cos tam było.
Teraz reszta gurami jest jakby zestresowana. Wchodzę do pokoju i zapal światło to pływają jak oszalałe i walą całym ciałem po ścianach akwarium. Siedzą przy dnie pochowane i wszystkie juz nie chętnie jedzą. No oprócz glonojadów. Te sobie nie robią totalnie nic z czegokolwiek. Od przed wczoraj podaje im sera fishtamin bo kiedyś babka w zoologicznym powiedziała ze pomaga to na stres rybom.

Jakieś porady co by to mogło być? tak wiem ze akwarium mam przerybione. Jakies rady co do glonów. No i jak poradzic sobie z hordami slimaków bo nie wiem czy zakup helenek to był dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony 9 października 14, 22:11 przez ravage, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: Sance » 7 października 14, 14:36

Weź po kilka pastylek z różnych opakowań lekarstw zobaczymy jak bardzo poczujesz się zestresowany i czy będziesz walił głową po ścianach pokoju. Co ma zwiększenie chloru w widociągach do podmian wody? Przecież leje się odstaną?

Podmień połowę wody (odstanej !!! )

Zatoczki póki co zostaw pomogą walczyć z glonami.

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 7 października 14, 14:59

Sance pisze:
Podmień połowę wody (odstanej !!! )


chyba nie rozumiem 40 l podmieniam na kranówkę tio jest jakies 30% wody.

wywnioskowałem ze mam nic nie dawać do srodka i zywczajnie to przeczekać?

moze mniej je wszystkie karmić teraz? jakas zmiana w karmieniu?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: KAMYK32 » 7 października 14, 17:39

ravage pisze:
Sance pisze:
Podmień połowę wody (odstanej !!! )


chyba nie rozumiem 40 l podmieniam na kranówkę tio jest jakies 30% wody.

Do której nalałeś różnych środków chemicznych! więc kolega radzi,aby pozbyć się części poprzez zrobienie podmiany wody odstanej 24h jeżeli masz problem z chlorem.
ravage pisze:wywnioskowałem ze mam nic nie dawać do srodka i zywczajnie to przeczekać?

A co masz tam zamiar jeszcze coś wlewać?nie wiem po co-zrób j/w i po kilku dniach możesz to powtórzyć jeszcze raz ewentualnie zastosować węgiel aktywny.
ravage pisze:moze mniej je wszystkie karmić teraz? jakas zmiana w karmieniu?

Nie wiemy co masz na myśli mniej :roll: ,ale ryba głodna to ryba zdrowa!sądząc po wpisie na temat ślimaków podejrzewam,że trzeba trochę ograniczyć karmienie.

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 9 października 14, 20:31

Dzis po zmierzeniu parametrów wody nowymi testami

wyszło

temp 26
Kh - 2 stopnie
ph 6,5
gh - 8 stopni
NO2 coś pomiędzy 0,0-0,05ciezko wywnioskować.

wczoraj i dzis dokonałem małej podmiany wody a dzis dokupiłem troche roslinek i chyba zle zrobiłem ruszajac dno ;/ bo zaczło niemiłosiernie smierdzieć

mam spore kamyczki i nie dokonca sie da odkrzyc to co wpadnie miedzy nie. ;/ (teraz juz wiem czemu wszyscy preferują drobny żwir na podłoże)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: Hunter » 9 października 14, 21:19

ravage pisze:mam spore kamyczki i nie dokonca sie da odkrzyc to co wpadnie miedzy nie. ;/ (teraz juz wiem czemu wszyscy preferują drobny żwir na podłoże)

Nie odmulaj podłoża, to błąd. Między tymi kamyczkami jest więcej życia niż mozesz sobie to wyobrazić. Żywią się odchodami ryb ;) Te żyjątka (bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy) wpływają na stabilność baniaka i redukcję NO2 do NO3, a ten jest mniej toksyczny,

Tak, to błąd, że ruszyłeś dno.

Pisz poprawnie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 9 października 14, 22:10

Tak tylko czy to nie zaszkodzi im? w sensie zdrowotnym i stresowym?


przegłodziłem je trochę. Wczoraj dostały raz jedzonko i dzis tez raz i dzis juz cos więcej jadły. nawet ta co nic nie chciała to cos zjadła.

No i dałem im inny pokarm tym razem z tetry.

northerka
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 27 sierpnia 14, 16:56

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: northerka » 9 października 14, 22:24

To lepiej robić tylko podmiany wody, bez odmulania?

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 9 października 14, 22:45

NO własnie przecież te wszystkie odkrzurzacze do dona co prezentują.

Widzialem nawet koles na filmiku czyścił sobie żwirek czyms takim. U mnie to niemożliwe bo mam te przeklęte kamyki i wszystko pomiedzy nie sie wciska.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: KAMYK32 » 10 października 14, 07:16

ravage pisze:Tak tylko czy to nie zaszkodzi im? w sensie zdrowotnym i stresowym?.

Bez przesady ;-) oczywiście nikt tu nie mówi,że dno ma mieć centymetry syfku.Obecnie odpuść sobie odmulanie i nigdy nie staraj się w jakimś większym stopniu przerzucać podłoże.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: Hunter » 10 października 14, 15:56

Dokładnie. Zbieraj muł z dna jak zacznie zalegać. W normalnym akwarium około 1-2 miesiące :P Do tego cotygodniowa podmiana samej wody. I to wystarczy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 10 października 14, 20:28

ten moł to ja mam pod kamykami raczej, a nie na nich bo poprzepadał. a akwarium jest od lipca. glony niestety na nowo sie pojawiają pomimo zabiegów :/

ravage
Ryba
Ryba
Posty: 316
Rejestracja: 3 lipca 14, 19:08

Re: Stres czy cos bardziej powazngo

Postautor: ravage » 11 października 14, 01:01

Jeszcze wracając do problemu glonów. Wlewanie chemii do akwarium w celu zwalczania glonów nie rozwiązuje problemu i jest dla rybek stresujące. Nie polecam, odradzam.

Poczytałem sobie na tej stornie o glonach. Wyczytałem ze nagłe wydłużenie czasu oświetlenia wpływa pozytywnie na glony. Więc domyślam się ze skrócenie czasu oświetlania da zgoła przeciwny skutek.

No i teraz mam zagwozdkę. Najprościej było by mi zostawić cały dzień zgaszone światło w akwarium i dopiero po powrocie z pracy odpalić światło w akwarium na jakieś 5-6h. (w tym momencie oświetlenie mam ustawione od około 11 do 23 - automatycznie mi się włącza )

Po tej ostrej walce z glonami zmieniłem świetlówki na T8 COLOUR LITE 30W I AQUA-GLO T8 30 W (pani w sklepie doradziła)

przypominam akwarium 160l

Czy doradzacie jakieś inne rozwiązanie?

Może zabawa z rzęsą wodną?

Nawożę po każdej podmianie Natur gro AZOO zwykłym i do czerwonych roślinek. 20 ml na przemian raz jednego raz drugiego po podmianie wody.

Dokupiłem też trochę roślinek ostatnio. Może to pomoże?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości