dziwne zachowanie gupików

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
cinia-cinia
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 12:04

dziwne zachowanie gupików

Postautor: cinia-cinia » 17 sierpnia 14, 12:17

Mam problem z moimi gupikami. Akwa 100l. A w nim 5 neonow i 5 dorosłych gupików i od kilku dni zatrzesienie małych gupiczków które w nastepnym tygodniu beda mialy nowy domek. Chodzi o to że odkad małe sie pojawiły i królują w srodkowej czesci akwa to te dorosłe siedzą tuz przy tafli i tylko czasami wypływają na srodek. przez wiekszosc czasu sa tak jakby przytulone do siebie na samej górze. Woda była odmulana i podmieniana w poprzedni czwartek. Wszystkie rybki sobie wesoło pływają tylko te duże gupiki takie przymulone. Czy to może byc jakas choroba czy poprostu fakt ze młodzież zajęła ich terytorium?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: dziwne zachowanie gupików

Postautor: osama » 17 sierpnia 14, 19:48

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

malami90
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 7 stycznia 14, 09:11

Re: dziwne zachowanie gupików

Postautor: malami90 » 17 sierpnia 14, 19:54

parametry wody i jeśli jesteś w stanie policzyć ile tej młodzieży jest a ile starych:)
malutka

cinia-cinia
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 12:04

Re: dziwne zachowanie gupików

Postautor: cinia-cinia » 17 sierpnia 14, 20:52

Parametrow na dzis nie jestem w stanie podac bo sprzet do pomiaru jest w drodze z Polski. Mam nadzieje ze kolo jutra juz bedzie. Mlodziezy mam okolo 30 sztuk. Czesc maluchow jest na dnie. A duzych gupikow jest 3 sztuki samic i dwa samce. Filtr mam zwykly z gąbką. Sa babelki powietrza. No i dopiero co byla woda podmieniana i odmulane dno. Rybki karmie 'guppy' z tetry na przemian na przemian z tetraminem i suszona daphnia.

cinia-cinia
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 sierpnia 14, 12:04

Re: dziwne zachowanie gupików

Postautor: cinia-cinia » 17 sierpnia 14, 20:53

Aaa i temp wody jest aktualnie 25 stopni

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości