Wiciowce-kupa jak szkiełko

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Wiciowce-kupa jak szkiełko

Postautor: Aliena » 26 lipca 14, 23:32

jakis czas temu uznalam, ze mam tasiemca w akwa i przeprowadzilam dwa razy akcje z capisolem, nie polecam, bo to byl horror, przyducha, jedna ryba zeszla itp.......

Ale teraz zaobserwowalam, ze duzy welon wczoraj mial ta dziwaczna kupe, ktora kiedys uznalam za tasiemca. Otoz była dluga, wygladala jak przezroczyste szkielko, taka kiszka jakas, a w srodku biala falista nitka, dlugie to bylo na jakies 5 cm. Sypnelam zarcia, aby wywolac ruch w rybie i wtedy pol tej kupy urwalo sie i dryfowala przy powierzchni. Najgorsze, ze musialam sie w tym babrac, bo filtr przestal napowietrzac i mam nadzieje, ze nie dostane jakiejs choroby. W kazdym razie ryby maja apetyt, ale odnosze wrazenie, ze sa leciutko obrzmiale-albo takie grube . Nie mialam nigdy welona 7 cm, moze tak ma wygladac, ale kupa na pewno nie :) dzis zrobil normalna, brazową.

Obsada-dwa welonki, jeden jakies 7 cm, drugi o polowe mniejszy, zbrojnik albinos i jeden loricaria. Akwarium niedlugo bedzie wieksze, wiec nie oddaje ryb. Zbiornik 80 l, karmię kilkoma rodzajami platkow, granulkami, takimi bobkami dla welonow i spiruliną, łącznie jakies 6 rodzajow pokarmu. Czasem parzona sałata. Podmiana klasyczna, co jakis czas 20 %.

zamowilam lek na wiciowce, ale po akcji z tasiemcem boję sie i nie wiem, czekac czy wlewac?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości