Tańczący gurami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
JohnnyJ
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 14, 19:28

Tańczący gurami

Postautor: JohnnyJ » 4 lipca 14, 20:53

Witam,

Od jakiś 3 tygodni mój gurami zaczął się dziwnie zachowywać, staje od czasu do czasu i kiwa sie do przodu i do tyłu ale poza tym wszystko jest normalnie...

Podejrzewałem przeziębienie labiryntu ale mam pokrywę i wodę około 25 stopni, i po za tym zachowaniem z gurami wszystko ok, normalnie je, jest żywy, dynamiczny, dokucza drugiemu jak zawsze.

Jedyne co trochę niepokoi to dziwny nalot nad oczami po obu stronach, jednak jest on prawie niewidoczny.

poniżej link do youtube z moim guramkiem, najlepiej oglądać w full hd:

https://www.youtube.com/watch?v=AER8m-e ... e=youtu.be

JohnnyJ
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 14, 19:28

Re: Tańczący gurami

Postautor: JohnnyJ » 7 lipca 14, 12:59

Halo, ktokolwiek ;) ?

malami90
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 7 stycznia 14, 09:11

Re: Tańczący gurami

Postautor: malami90 » 8 lipca 14, 20:12

witaj:) ja mam podobnie z parka gupików a mam je od listopada ubiegłego roku i żyją dalej a nawet się rozmnażają wiec to chyba żadna choroba:)
malutka

JohnnyJ
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 14, 19:28

Re: Tańczący gurami

Postautor: JohnnyJ » 11 lipca 14, 21:36

No mam nadzieje tylko mam wrazenie, ze robi to coraz mocniej... i jeszcze ma taki bialawy nalot nad oczami - dziwak po prostu ;) choroba sieroca! Tylko tak jak mowie, nic mu innego poza tym nie dolega, ma swira na codzien i goni po akwa dosc ostro ;)

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Tańczący gurami

Postautor: Aliena » 12 lipca 14, 19:16

ja nie widzę nic złego, tło masz-wybacz-dziwaczne z kolei :) i pozbyłabym się tego samca mieczyka, bo widać, ze wywołuje niezdrowe emocje u gurami.

JohnnyJ
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwietnia 14, 19:28

Re: Tańczący gurami

Postautor: JohnnyJ » 14 lipca 14, 12:07

Czemu dziwaczne ;) ? A szkoda mi go wyrzucać :D za bardzo go lubię - od taki wypierdek buszuje wesoły :) Swoją drogą ten mieczyk napastuje złotego gurami (malutkie) bo jest w podobnym kolorze :)

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Tańczący gurami

Postautor: Aliena » 15 lipca 14, 18:18

Oddaj tego mieczyka, bo sam widzisz co się dzieje. Pierwszy raz widzę tło z rybkami, ale ok, Twoj gust. rozumiem, że masz 1 mieczyka? samca..odstaw go na próbę, zobaczysz, że gurami odzyją.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości