Welon strasznie spuchł :((

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
karola7869
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 13, 13:59

Welon strasznie spuchł :((

Postautor: karola7869 » 23 czerwca 14, 16:40

Witam

Mam ogromny problem z moimi kochanymi rybciami.. zaczął już sie dość dawno i chyba wielu z Nas jak czytam ma ten sam problem, otóż moje welony mają nieustanne problemy z układem pokarmowym.. tutaj znajdziecie więcej szczegółów odnosnie akwa http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... ght=oranda

Od tego czasu zmieniło się tyle, że ubyło jednego black moora, który umarł ze 2 tygodnie temu. W sumie on jedyny był taki że podjadał sobie z umiarem nie to co jego brat, który nie kończy jeśc nawet jak nie ma już jedzenia i który odchorowywał to wiele razy pływając do góry brzuszkiem... ten jednak zawsze dochodzi do siebie... a ten pierwszy niestety tylko raz miał taki atak i go nie przezył, postawiłam na wade jakąś genetyczną bo dbam o akwa jak zwykle, nic nowego nie doszło więc nie stawiałam na chorobę... niestety w sobotę dorwało brązowego Ryikana jednak ten spóchł niemiłosiernie aż mu się łuski rozlazły zaraz poleciałam do zaprzyjaźnionego zoologa dał mi lekarstwo, które jako, że mieszkam w UK się zwie Swimbladder Treatment, ogólnie jak mi tłumaczył to ma to pomóc im się wykupciać i leczyć na tle bakteryjnym.. niestety dziś mojej rybce jest dużo gorzej jeszcze mu coś na boku wylazło.. :( czy jest jakaś szansa?

Dodam jeszcze, że od ostatniego postu wiele się zmieniło w żywieniu.. musiałam odstawić większość suchego pokarmu, zostały im tylkopłatki z tropicala i tetry no i najlepiej znosza tabletki przyklejane do szyby z witaminkami, każdy inny pokarm odchorowują. W większości teraz dostają brukselkę, groszek, brokuły, marchewkę,kalafior i ogórka świeżego. karmię 2xdzienie: 4dni + jeden dzień głodówki i tak na okrągło.. Nie wiem co mogę jeszcze zrobic...

co myślicie? bardzo proszę o pomoc..


zdjęcia z soboty
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb7 ... fa0cb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d25 ... 7cca2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0b ... dbcbd.html

zdjęcie z dziś :(
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3e ... a5cce.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb7 ... 6bfc2.html

ogólne zdjęcie akwa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2c ... 4516e.html

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: Fatty » 23 czerwca 14, 16:59

A odchody jak wyglądają? Na jednym zdjeciu coś tam widzę, ale nie jestem pewna czy to kupa ;)
Are you sure, you want to exist?


karola7869
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 13, 13:59

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: karola7869 » 23 czerwca 14, 17:02

Fatty pisze:A odchody jak wyglądają? Na jednym zdjeciu coś tam widzę, ale nie jestem pewna czy to kupa ;)


odchodów właściwie brak.. w sobote dusił nitke cały dzień potem mu się zatrzymało aż do dziś gdzie zrobił trochę konkretniejszą po jedzeniu - nadal ma apetyt i az łapczywie je... teraz znowu nitka...

EDIT:
dodam, że pozostałe mają, że tak powiem treściwe kupy :ok: ale często widzę bombelki w odchodach co tez mnie martwiło troszkę i to właściwie u wszystkich, raz u jednej innym razem u drugiej...

nadziwniejsze jest to, że zaczyna mi wybijać rybki od tych najsilniejszych i najmniej problemowych wcześniej... nie wiem juz sama co myśleć

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: Aliena » 24 czerwca 14, 08:00

Ja bym od razu dała capisol ;)

karola7869
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 13, 13:59

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: karola7869 » 24 czerwca 14, 08:46

Mieszkam w UK. Tutaj o większości naszych polskich lekarstw nawet nie słyszeli. Podałam inne antybakteryjne I na wykupcianie się. Coś tam jakby pomogło bo rybka zaczyna niby kupciać ale nadal jest wielka jak balonik i to coś z boku mi się nie podoba.



EDIT z godziny 16:
wróciłam z pracy, rybcię zastałam w bardzo opłakanym stanie... :( co prawda jeszcze zipała ledwo.. ale ulżyliśmy jej w cierpieniach :(


Teraz pozostaje pytanie dlaczego mi padły dwie rybcie w przeciagu dwóch tygodni.. obie ze względu na układ pokarmowy? zbieg okoliczności, że akurat teraz obie? Jakoś mi nie pasuje, w każdym bądź razie kuracja powinna trwać jeszcze 10 dni, pomimo, że pozostałe rybki wyglądają ok będę ją kontynować.. i tak wszystkie bakterie mi już szlag trafił więc nie ma co przerywać.

A co Wy myślicie na ten temat? Co im mogło być?

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: Aliena » 24 czerwca 14, 18:09

Dla mnie robale, ale nie znam się aż tak :) wiem tylko, że juz to przerabiałam i wiem, co pomogło.

marychaS3
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 20 czerwca 14, 14:57
Lokalizacja: Ełk

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: marychaS3 » 25 czerwca 14, 14:58

Witam. Jak jest wzdęta jak balon to chyba ma rybka problem z wątrobą bo coś tam słyszałem i czytałem. Więcej się dowiesz na youtube.pl u mokre łapska tv

karola7869
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 grudnia 13, 13:59

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: karola7869 » 25 czerwca 14, 15:48

Aliena pisze:Dla mnie robale, ale nie znam się aż tak :) wiem tylko, że juz to przerabiałam i wiem, co pomogło.


a jakie robale masz na myśli dokładniej? Możesz coś więcej na ten temat napisać?

popatrze też z tą wątroba..

dzięki, wiem, że temat jest ciężki, tak na prawde to może być wszystko albo wszystko po trochu :niewiem: całe życie mam akwa ale tyle problemów co z tym baniaczkiem z Goldfishami to nigdy nie miałam :roll: już dawno bym zrobiła przemeblowananie żeby nie to, że one są tak pocieszne i kochane, że żadna tropikalna rybka mi tego nie zastępi :P

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: Fatty » 25 czerwca 14, 16:50

Jeżeli coś wyłazi bokiem, to często jest to pasożyt- sporo ryb jest nosicielem jakichś tam pasożytów, ale nie zawsze daje on takie popisy, może być to bezobjawowe. Na stan ryby mogło wpłynąć kilka czynników, skumulowało się i klops. :(

tyle problemów co z tym baniaczkiem z Goldfishami to nigdy nie miałam

przez to, że "udziwniane" to czasem im coś niedomaga(m.in tendencja do problemów z pęcherzem pławnym), dodatkowo dochodzi fakt, że te z masowych importów np. z Azji mogą byc słabsze(jakieś antybiotyki, środki chemiczne,transport), sama w przygodzie z Welonami miałam łacznie 3 zgony bezobjawowe, w tym 2 u rybek świeżo kupionych/świeżo do sklepu przywiezionych- rybki pochodziły z jednorazowego zakupu, maleńkie, oranda padła w ciągu kilku dni, druga chyba tydzień pozniej. "Staremu" welonowi nic nie było, nic od nich nie podłapał- po prostu była młodzież, ni ma młodzieży.

pocieszne i kochane, że żadna tropikalna rybka mi tego nie zastępi :P

oj dają się lubić, są bardzo towarzyskie. Zawsze mówie, ze to takie pieseczki rybie.
Are you sure, you want to exist?


paula86
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 18 listopada 13, 17:19

Re: Welon strasznie spuchł :((

Postautor: paula86 » 4 lipca 14, 19:54

Ja obstawiam posocznice ;(
W takich przypadkach bactopur direct.

Obserwuj inne rybki, jak bedzie cos sie dzialo przeżuć je do innego zbiornika i zacznij kuracje.

Posocznice da sie wyleczyć.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości