Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: Sałatka » 20 czerwca 14, 09:17

Te dorosłe welonki - przepiękne ! Szkoda, że nie lubię tych ryb :P Ale przyznać muszę, że cudowne okazy :)

4listnakoniczyn
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 14, 05:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: 4listnakoniczyn » 20 czerwca 14, 11:03

Dziękuję Sałatka :)

Kaef'son żwir jest kwarcowy-nie marmurowy. I nie sądzę, żeby moje rybki miały aż tak złe warunki do życia by zainwestować w sztuczne. Jakie są te sprawdzone sprawy? Bo jakoś w wypadku moich rybek naturalny żwir o mniejszej granulacji nie sprostał oczekiwań, gdyż rybki przesadzały mi rośliny, stąd zdecydowałam się na większy, którego nie tykają. A że biało-kremowy? To moja decyzja. :zly: A co do kirysków, bo chyba obecnie czepiasz się o nie-to jeśli zauważę zmiany na ich pyszczkach (choć wbrew pozorom ten nowy żwir nie jest ostry)- to wylądują w mniejszym akwa z mniejszym i naturalnym żwirem-gdyż nadal istnieje i z pewnością będzie istnieć.

Aliena
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 21 listopada 13, 19:39
Lokalizacja: Wawa

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: Aliena » 20 czerwca 14, 13:57

Nie przejmuj się, ten człowiek to chodząca krytyka.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 14, 15:04 przez Aliena, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: Hunter » 20 czerwca 14, 14:52

4listnakoniczyn pisze:Bo jakoś w wypadku moich rybek naturalny żwir o mniejszej granulacji nie sprostał oczekiwań, gdyż rybki przesadzały mi rośliny,

Taka ich natura jest. W przypadku ryb kopiących rośliny sadzi się w doniczkach/pojemnikach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

4listnakoniczyn
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 14, 05:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: 4listnakoniczyn » 20 czerwca 14, 16:53

Hunter pisze: Taka ich natura jest. W przypadku ryb kopiących rośliny sadzi się w doniczkach/pojemnikach.


A jest jeszcze jakiś inny sposób niż te pojemniki? Bo martwię się, że w tych doniczkach sklepowych ta roślinka mi się wcale nie rozrośnie. Mój stary anubias rozrósł się dopiero wtedy, gdy usunęłam doniczkę i mocno zablokowałam otoczakami. Obecnie tylko żabienice zostawiłam w pojemnikach, bo te rośliny nie mają szans na długie życie z welkami.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: Hunter » 20 czerwca 14, 17:18

W doniczkach, takich na kwiaty doniczkowe, tyle, że najlepiej w niskich, nie w koszyczkach w korych sprzedają rośliny w sklepach.

I fakt faktem super rośliny się nie rozrosną, bo wyłącznie w obrębie doniczki, no ale akwarium z welonami to nie akwarium roślinne ;) W akwariach roślinnych trzymamy małe, ławicowe rybki.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

4listnakoniczyn
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 12 czerwca 14, 05:01
Lokalizacja: Kielce

Re: Welonka-wrażliwy pęcherz pławny? i co dalej???

Postautor: 4listnakoniczyn » 20 czerwca 14, 18:58

Dzięki Hunter :) Pomyślę coś z tymi doniczkami, bo obecna moja strategia blokowania otoczakami powoduje jedynie powstawanie "kamiennego" akwarium (a i jest średnio skuteczna) :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości