Brzenka rekinia :(

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 7 czerwca 14, 20:41

Hej, mamy dwie brzenki rekinie, które cały czas bije glonojad. Glonajad ich ostatnio agresywnie atakował... Jeden "rekinek" od kilku godzin leży do góry nogami, ale żyje jeszcze. Ma teraz takie czerwone jakby krew pod płetwami :( szkoda mi go, co mu jest? Będzie żył? W ogole pod spodem takie czerwone ma... hmm moze to przez tego "agresywnego" glonojada?

malami90
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 7 stycznia 14, 09:11

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: malami90 » 7 czerwca 14, 20:50

parametry wody? Litraz i obsada akwarium? Wiesz czasem zdarza się tak że rybka za ryba nie przepada. Jak to w naturalnym środowisku u mnie np na początku danio różowe zameczylo na śmierć samice gupika . Jednak nie możemy wykluczyć jakiejs choroby ponieważ nic nie napisaliście na temat swojego akwarium.
malutka

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: KAMYK32 » 7 czerwca 14, 20:58

Przeczytaj i napisz wszystko po kolei:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=18370

Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 7 czerwca 14, 21:08

malami90 pisze:parametry wody? Litraz i obsada akwarium? Wiesz czasem zdarza się tak że rybka za ryba nie przepada. Jak to w naturalnym środowisku u mnie np na początku danio różowe zameczylo na śmierć samice gupika . Jednak nie możemy wykluczyć jakiejs choroby ponieważ nic nie napisaliście na temat swojego akwarium.

Akwarium 110l, 2 prawdziwe roślinki, 3 duże i 2 małe kamienie + mały dzbanek, zamek i tak jakby kora po drzewie taki korzeń :P Ale rekinek zawsze sobie spokojnie pływał sobie w parze z drugim, ale od 2 dni glonajad cały czas ich atakuje po prostu w nich wpływa. Jak podejde do akwarium to sie chowa. Rekinek teraz lezy na dnie zywy i tak jakby szybko oddycha a glonojad go jeszcze czasami popycha. Mamy kilka innych rybek, ale ich nie atakuje, tylko rekinki :(

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Sance » 7 czerwca 14, 21:12

może złe karmienie może jakieś parametry wody się zmieniły może glonojad nie czuje się bezpieczny.
Spróbuj mu łupinę kokosa z wejściem wrzucić.
Na pewno odseparuj brzanki od glonojada i to już powinieneś to zrobić już dawno jak tylko zaczął je atakować.

Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 7 czerwca 14, 21:25

Ok, ryby porozdzielane... ale ta brzanka wyzdrowieje? On ma coraz wiecej tak jakby krwi obok pletw i w pletwach tez :/ raz go jakas rybka podniosla a on znowu opadl. Temperatura wody to 25 czyli ok, reszta tez jest ok. Czy on przezyje? Zawsze plywal wesoly a teraz ten glonojad zwariowal... :P
Tak w ogole to akwarium mamy prawie 1,5tyg (wujek oddal, nie mial gdzie trzymac)moze to przez zmiane miejsca, ale wszystko jest ulozone tak jak bylo wczesniej. Glonajada odgrodzilismy taka przegrodka w akwarium, sam teraz siedzi :P A tej rybie nie szkodzi lezenie do gory "pletwami"? On caly czas proboje plynac, ale nie moze jakos :(
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 14, 21:40 przez Pro100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Sance » 7 czerwca 14, 21:39

nie wiem czy przeżyje. Raczej marne szanse ryba jest bardzo poraniona jak wynika z twojego opisu. jeżeli do rana wytrzyma to są jakieś szanse.
dopilnuj żeby glonojad go nie dopadł.
Brzankę przysuń bliżej wylotu z filtra tak żeby lekko opływała woda (nie za mocno) upewnij się że woda jest dobrze natleniona.
Teraz nic więcej nie możesz zrobić zobaczymy rano czy przetrwa noc.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: KAMYK32 » 7 czerwca 14, 21:42

Filtracja jakaś jest? bo nie mogę się doczytać.I jak wygląda sprawa z natlenieniem?

Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 7 czerwca 14, 21:51

Ok dzieki, zauwazylem teraz, ze inne ryby "ożyly" jak glonojada oddzielilismy. Wtedy po katach sie chowaly i plywaly daleko od niego a teraz wszystkie razem :) Glonojad teraz proboje sie wydostac z powrotem do drugiej czesci akwarium. Raczej mu sie nie uda przejsc. :o Drugie pytanie mam, rekinek poplynal do gory i plywa do gory "pletwami" co mu jest? :D
Tak tak filtracja jest a woda jest caly czas natleniana.

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Sance » 8 czerwca 14, 07:06

Pro100 pisze: Drugie pytanie mam, rekinek poplynal do gory i plywa do gory "pletwami" co mu jest? .


Miałeś na myśli do góry brzuchem? Jeśli tak to prawdopodobnie skończył żywot.

Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 8 czerwca 14, 09:58

Przezyl noc :) Wczoraj ok. polnocy jeszcze na gorze lezal i plywal powoli do gory brzuszkiem a teraz znowu na dnie lezy, ale nadal zyje. Pletwy z tylu sa juz mniej zakrwawione, ale jeszcze troche sa a reszta moze tez mniej, ale nie za duzo. Glonojad siedzi sam od wczoraj wiec go nie dorwal. To jak wyzdrowieje?

ziółek
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 listopada 13, 11:04
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: ziółek » 8 czerwca 14, 10:16

Glonojada oddaj a z brzanką do weterynarza ;-)
" ... Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach ... "

Pro100
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 7 czerwca 14, 20:27

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Pro100 » 8 czerwca 14, 10:24

A co on im pomoze, zrobi? :P

ziółek
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 10 listopada 13, 11:04
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: ziółek » 8 czerwca 14, 10:27

ano nie wiem dokładnie, może "usta,usta" :mrgreen:
" ... Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach ... "

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Brzenka rekinia :(

Postautor: Sance » 8 czerwca 14, 10:34

ziółek pisze:ano nie wiem dokładnie, może "usta,usta" :mrgreen:


Pozostaje ci obserwować i mieć nadzieję że ryba przetrwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 59 gości