Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
realfight
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 14, 08:15

Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: realfight » 29 maja 14, 10:43

Witam,
jestem początkujący w dziedzinie hodowli ryb i proszę o pomoc w diagnozie schorzenia które dopadło mojego welona. Pływa w miejscu lub nieznacznie się przemieszcza tylko w przypadku próby skubania przez molinezję lub gupika. Plamy są jakby bez łusek z białą otoczką. Na oczach cienka błonka. Mam dwa welony i ewidentnie u tego coś się dzieje.
Obsada 12 danio, 2 welony, 2 molinezje, 2 gupiki, zbrojnik i 2 syjamki. Akwa 120l, 2 filtry, bez grzałki, woda 26-28c.
Od trzech dni woda ma jakby białawy odcień, czyszczone filtry były i podmianka wody, niestety woda nadal biała ?/
[/code]

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: Sałatka » 29 maja 14, 10:58

Parametry wody ? Jak woda się bieli, to coś jest nie halo. Nie do końca jestem pewna czy welony w tej obsadzie to dobry pomysł, ale nie znam się na tym, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Tak czy siak podaj parametry wody.

realfight
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 14, 08:15

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: realfight » 29 maja 14, 11:17

Tyle to i ja wiem ,że coś jest nie halo. Welonki z w/w rybkami są w zbiorniku od stycznia i poza wydaniem samca molinezji nic nie musiałem zmieniać, wszystkie żyją w zgodzie.
Parametrów nie zmierzę, nie miałem wcześniej takiej potrzeby nie posiadam odpowiednich sprzętów. Nic nigdy się nie działo.
Rybki karmione są pokarmem suchym zwykłym i na noc tabletki novo pleco.
Bez pokarmu żywego, dwie żywe rośliny , niepodgryzane.

Sałatka
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 16:51

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: Sałatka » 29 maja 14, 12:27

Bez parametrów wody bardzo ciężko będzie coś pomóc, bynajmniej ciężko znaleźć źródło problemu. Kup zwykłe testy paskowe, nie są super wypasione, ale na tyle, na ile potrzebujesz, wskażą parametry i są wystarczające do warunków domowych i do zwykłego hobbystycznego akwarium. Dużo lepsze są kropelkowe, ale sporo droższe i nie są niezbędne. Są paski 6 w 1 czy jakoś tak, najważniejsze aby wskazywało NO2, NO3, KH, GH, PH. Jeśli coś siedzi w wodzie to ciężko zgadnąć co to takiego. A testy mogą pomóc znaleźć powód.

Druga sprawa, to żarcie - dieta rybek powinna być urozmaicona. To tak jak byś codziennie jadł rosół i schabowego. Pycha, owszem, ale ileż można ? Artemia, larwy komara - mrożonki. Najlepiej żywe, ale mrożone też jak najbardziej ujdzie. Chociaż ze 3-4 różne pokarmy, żeby urozmaicić dietę. I nie kilka dni z rzędu to samo.

cypeks
Ryba
Ryba
Posty: 408
Rejestracja: 5 grudnia 13, 09:08

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: cypeks » 30 maja 14, 15:25

Zrób zdjęcie tego welona, najlepiej ze wskazaniem na miejsca zmienione chorobowo.
Tam, gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli zbyt wiele.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: osama » 31 maja 14, 06:59

Jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa - welony to ryby zimnilubne, w przypadku Twojej obsada temperaturę ustawiłbym na 24 stopnie. Będzie to jakaś kompromis, ale póki nie zmienisz obsady, to nie ma wyjścia.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Rainok94
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 19 stycznia 14, 22:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmęczony Welonek w plamy, pomocy

Postautor: Rainok94 » 3 czerwca 14, 13:27

Może jeszcze napiszesz jak czyścisz te filtry?
Bo moim zdaniem zapewne pod bieżącą wodą i w dodatku ciepłą co zabija całe zebrane w filtrach bakterie i zaburzasz tym samym równowagę , może to powód ?
I podmianki po ile litrów ?
Testy musisz zrobić tak czy siak jeśli chcesz by coś zadziałać , i zastosuj się do odpowiedzi osamy. Ciekawe jak będzie upał co zrobisz skoro teraz masz 26-28 stopni bez grzałki . Zapewne kolejny temat jak obniżyć temperaturę :niewiem:
"Jeśli nie umiesz zająć się "x" to kup sobie rybki "
Najgorszy tekst jaki można usłyszeć .

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości