Czasem ocierające się ryby.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
urwiis
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwietnia 14, 07:13

Czasem ocierające się ryby.

Postautor: urwiis » 20 kwietnia 14, 07:41

Witam,
Cztery dni temu podmieniłam 20% wody w akwarium, pierwszy raz dodałam potasu (K+ aqua art) dla roślin. W tym samym czasie kupiłam dwa mieczyki i dwie pielęgniczki ramireza, samica ramireza po dwóch dniach zdechła, miała sklejone wszystkie płetwy.
Niektóre ryby (mieczyki, grubowarg,pielęgniczka)czasem ocierają się o różne przedmioty w akwarium. Nie wiem czym może być to spowodowane gdyż żadna choroba mi nie pasuje, normalnie jedzą, zachowują się jak zwykle i nic nie zmieniło się z ich wyglądem.
Jedynie mieczyk ma lekko zaczerwienione miejsce odbytu, ale nie wiem czy mi to się wydaje czy nie.

Zbiornik 80l
Temperatura- 25-27C
Parametrów wody niestety jeszcze nie znam.

Obsada:
1 Grubowarg zielony
2 brzanki różowe weloniaste
2 kiryski
2 mieczyki weloniaste
6 neonów (4innesa, 2czarne)
1 (na razie) pielęgniczka ramireza
glonojad

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
_rafai_
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 29 marca 14, 19:07
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czasem ocierające się ryby.

Postautor: _rafai_ » 20 kwietnia 14, 14:27

Nie zbyt się znam na chorobach ale też miałem problem ze sklejonymi płetwami kupiłem sobie taki jeden niebieski płyn wlałem i po jakimś czasie to ustało niestety bardzo chciał bym ci powiedzieć jak to się nazywało albo jak to wygląda, ale niestety nie mam jak
w akwarystycznym będzie albo zoologicznym, powiedz sprzedawcy objawy to powinien wiedzieć o jaki lek ci chodzi. Mam nadzieje, że pomogłem

malami90
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 7 stycznia 14, 09:11

Re: Czasem ocierające się ryby.

Postautor: malami90 » 7 maja 14, 20:46

o ile się nie myślę chodzi o formisol z zoolek. Skoro niebieski i pomogło przy sklejeniu płetw. Mi też tak się kiedyś stało z gupikó że 2 samce miały sklejone płetwy. I właśnie formisol pomógł. Ja tylko to dodaje gdy widzę coś niepokojacego. nic więcej i rybki są zdrowe i pięknie się rozmnażają:)
malutka

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości