choroba?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Piffek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 6 marca 14, 19:35

choroba?

Postautor: Piffek » 6 marca 14, 19:56

Witam, mam pewien problem z pielęgniczką oraz gurami... Gurami ma to od kilku dni i myślę że została obgryziona, za to pielęgniczka posiada ową "bulwe" od kilku godzin, rano było wszystko ok, gdy przyszedłem z pracy, zobaczyłem to obok jej skrzela. Co to może być? zastosować jakieś leki/preparaty?

Obrazek - pielęgnica
Obrazek

Obrazek - gurami

Litraż: 126litrów
Filtr: JBL e900 cristalprofi
Obsada Akwarium: Skalary, gurami, pielęgnice, ostronos, zbrojnik, kirysy, neonki, branki sumatrzańskie.
Pokarm: Bio-Vit (roślinny i zwierzęcy) na zmiane.
Temperatura wody: 28-29 stopni.
Czyszczenie filtra: raz na miesiąc.
Odmulanie: raz na 4 miesiące.
Inne zmiany: W poniedziałek została dokupiona grzałka. Grzałka wymieniona nie działała od tygodnia, więc temperatura wody od poniedziałku wzrosła.
Ostatnio zmieniony 6 marca 14, 20:52 przez Piffek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: choroba?

Postautor: kuba4410 » 6 marca 14, 20:34

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=18370 Uzupełnij informacje wg wzoru ;)

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: choroba?

Postautor: Aublet » 11 marca 14, 15:43

Piffek pisze:Skalary, gurami, pielęgnice, ostronos, zbrojnik, kirysy, neonki, branki sumatrzańskie


I to wszystko zmieściło się w 126 litrach?

Ciezko powiedzieć co to jest bo nie ma pełnych danych. Prawdopodobnie jakas infekcja wynikła ze stresu ryb przy źle dobranej obsadzie. Pozbądź się pierwszych czterech pozycji, daj więcej brzanek (na Twój zbiornik w sumie 10-14 sztuk) i będzie ładnie.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości