Welon-co to za choroba?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
nadife
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 14, 13:53

Welon-co to za choroba?

Postautor: nadife » 21 lutego 14, 01:01

Witam, mam akwarium 72l, świetlówka Power-glo, filtr Aquael fan 2 plus, temp. 24 stopnie, ph,no2,3 nie wiem, bo na razie jeszcze nie mam testów (zamierzam kupić), rośliny w akwarium: moczarka kanadyjska i anubias, podłoże-czarny żwirek ceramiczny i kostka napowietrzająca. Wodę podmieniam co tydzień, ok 20-30%. W akwarium mam 5 kirysków, glonojada i otoska.
Rybkę karmię najczęściej: Tetra Goldfish Colour Sticks i Tetra Goldfish Pro, czasem urozmaicam dietę: Tetra Min, Tropical pokarm roślinny Bio-vit a dla kirysków pokarm Tropical-kirysek. Teraz dokupiłam kilka nowych pokarmów dla welonki np Tropical Tubivit.
Moja rybka stała się apatyczna, nie chce pływać, a jak pływa to gwałtownie i szybko czasem uderzając przy tym w ścianki akwarium, termometr itp, wygląda jakby miała otwarte pokrywy skrzeli, często leży na dnie i cały czas szybko oddycha, w nocy czasem śpi w samym rogu pod sama powierzchnia wody, troszkę się wybarwiła, poczerniały płetwy odbytowe, zaś płetwa grzbietowa jest ciągle oklapnięta, na początku była stercząca, teraz w ogóle jej nie używa i znajduje się na niej czarny, odstający z góry punkcik, rybka jest na moje oko trochę wzdęta, więc jej dziś nie karmiłam, ogon też ma ciągle przyklapnięty, zwisający do dołu. Jeszcze co mogę dodać to to, że jeden z kirysków (cały czas ten sam) nie opuszcza welonki nawet o krok, non stop "bada" ją swymi wąsikami, czy dziobie, nie wiem jak to nazwać (całe ciało i płetwy).
Co jej może być? I jak to wyleczyć?
Czytałam dużo w internecie na tematy chorób ryb. Czy może to być posocznica?
Dziękuję za pomoc.

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Welon-co to za choroba?

Postautor: Aublet » 21 lutego 14, 07:46

Woleny często zapadają na choroby układu pokarmowego. Zajrzyj do tego tematu, inna ryba ale problem dokładnie ten sam:

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=37409&start=0

nadife
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 14, 13:53

Re: Welon-co to za choroba?

Postautor: nadife » 21 lutego 14, 20:21

leży cały dzień na dnie na boku i szybko oddycha i co jakiś czas jak oddycha tak wzdryga się, zrobiłam jej kąpiel krótkotrwałą z soli i dodałam soli do akwarium wedle zaleceń i nic. Czy coś może jej pomóc, czy już tak powoli zdycha?

paula86
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 18 listopada 13, 17:19

Re: Welon-co to za choroba?

Postautor: paula86 » 6 marca 14, 09:45

Pewnie jest przekarmiona. ja bym zrobila jej kilku dniowa głodówkę.
a czy ma plamki przy odbycie? jeżeli tak to ma zapalenie układu trawiennego, i to się leczy głodówką . musisz urozmaicać jej pokarmy.
Jeżeli masz możliwość to pzreloz ją do innego akwa z dobrym napowietrzeniem i daj jej tam spokojnie dojść do siebie, jak to nie pomoze po kilku dniach kup bactopur i zrób kapiel krótko trwałą. Pamietaj ,o takiej samej tem wody w drugim akwa.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości