RYBA BALON !!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Gabaaaa
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 6 stycznia 14, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Re: RYBA BALON !!!

Postautor: Gabaaaa » 23 lutego 14, 12:53

Witam ponownie. Od czasu odseparowania chorego osobnika z akwarium obserwuję ryby i jak na razie nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Staram się podawać mniej jedzenia i karmić je różnorodnym pokarmem. Wczoraj wymieniłam ok. 20% wody. Rybki jedzą, są aktywne i wyglądają na zdrowe. Mam nadzieję, że nic takiego się już nie powtórzy.

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: RYBA BALON !!!

Postautor: Aublet » 23 lutego 14, 13:59

Sera Fishtamin - polecam ...

Namaczaj pokarmy no i jednak po takim wypadku jak miałaś podaj do wody. Nie zaszkodzi profilaktycznie.

Aleksandrowa
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 2 marca 14, 01:13
Lokalizacja: Poznań

Re: RYBA BALON !!!

Postautor: Aleksandrowa » 2 marca 14, 09:48

Zdezynfekuj akwarium, by chronić inne ryby. Jednorazowo zastosuj jeden z poniższych wariantów.
0,005 g zieleni malachitowej/100 litrów wody
1 g chloraminy/ 100 l wody
1 g rivanolu/ 500 l wody
1-1,5 g soli kuchennej / 100 l wody
Co do uśmiercania, twoja ryba strasznie męczyła się w zamrażalniku. Jeśli masz dobre nerwy, i się nie boisz to najlepszym sposobem byłoby przerwanie rdzenia kręgowego nożem, powoduje to natychmiastową śmierć. Niestety większość akwarystów sobie nie radzi z nerwami i wybiera sposoby bardziej męczące...
Zdezynfekuj akwarium i zacznij podawać jakieś witaminy np. Fishtamin firmy SERA, namaczasz w nich pokarm. Możesz także dodać czasem soli akwaryjnej (akwarystycznej) , by uzupełnić wodę minerałami. ;-)
~~Aleksandra~akwarystka~

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości