Co to za choroba....

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
PYTON21
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 25 czerwca 10, 17:05

Co to za choroba....

Postautor: PYTON21 » 26 kwietnia 11, 16:12

Posiadam zbiornik 63l w nim około 20ryb w tym neonki,gupiki,mieczyki,bojowniki filtr zewnętrzny versamac FZN-1,no-2 i ph sprawdzałem jest ok;na pewno ten kto to będzie czytał to od razu powie że jest przerybienie może i tak ale podmianke i czyszczenie filtra robie raz w tygodniu i dlatego miałem wszystko ok.,aż jakoś dwa tygodnie temu zaczeły mi zdychać ryby jedna co dwa,trzy dni u gupików i mieczyków zauważyłem chwiejne ruchy i nitkowate odchody no i zaczeły sie ocierać ale dziwnie tzn:mieczyki ocierały bardzo gwałtownie pyszczki,wziąłem je wyłowiłem i zrobiłem kąpiel krotkotwałą w roztworze soli,no i nie zdechły od trzech,czterech dni,samiczkom gupika zrobiłem to samo,z tym że jedna doszła do siebie a druga nie, dalej ma chwiejne ruchy i nitkowate odchody,a u samiczki bojownika wystapiła taka wielka kulka w okolicach brzucha pod skóra i teraz nie wiem jaka to choroba zakupiłem już leki z sery ectopur,omniforte i mycoforte boje się tylko że to może zaszkodzić moim krewetkom,acha i jeszcze jedna b.ważna sprawa mam dwa ślimaki netrina i jednego pagadula no z poczatku myślałem że to po akwarium pełzają małe ślimaki bo było tego pełno ale wyciągłem jeden kamień z wody na którym były te skorupki ale to nie były ślimaki bo były białe,kremowe no i zaobserwowałem że nie przemieszczały się po szybach jak to robią ślimaki tylko cały czas są w tym samym miejscu co były i teraz jestem w kropce bo nie wiem na co mam zastosować lek czy na grzyby,glony,bakterie czy pasożyty!!!Bardzo proszę kogoś o pomoc.,rade..
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 11, 17:38 przez PYTON21, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości