Co się z nią dzieje?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Co się z nią dzieje?

Postautor: Nowy2010 » 12 kwietnia 11, 00:04

Od paru dni moja samica gupika dziwnie się zachowuje. Pływa często ze złożonymi płetwami (nie cały czas ale często), nie je, unika innych ryb, jest powolna, najczęściej pływa w jednym miejscu. Przedwczoraj ocierała się brzuchem o dno ale to nie ospa - rybka nie ma ani jednej kropki. Jej odchody są przezroczyste, ciągnące. Rybka szybko oddycha a jej skrzela są mocno zaczerwienione. Wiem że krwiste skrzela są normalne u rybek ale ona ma baaardzo mocno czerwone skrzela o wiele bardziej niż zdrowe rybki. Co jej może być? Nie wiem ani czym ją w razie czego leczyć ani jak...
Info o akwarium:
1. 30 l
2. Same gupiki. 3 samce, 12 samic
3. Pokarm Guppy Tropicala, Vitality & Color Tropicala, od czasu do czasu mrożona dafnia lub mrożony wodzień
4. temperatura 28 stopni, parametrów nie znam
5. Podmiany robię co tydzień ok. 40-50% wody, przy podmiankach odmulam. Wodę dolewam odstana żeby nie było chloru o temperaturze takiej samej jaka jest w akwa
6. Zmiany zachowania opisane wyżej
7. Też opisane wyżej

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Co się z nią dzieje?

Postautor: Michał.Waw » 13 kwietnia 11, 06:59

Pierwsze co przychodzi na myśl to zatrucie jakimiś chemikaliami lub amoniakiem obsada jest dość spora dochodzi do tego jeszcze szybka przemiana materii u żyworódek. Ja radzę na początek kupić testy na pH i NO3 oraz dokładnie sprawdzić co lejesz do akwarium ;-)
Obrazek

Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Re: Co się z nią dzieje?

Postautor: Nowy2010 » 17 kwietnia 11, 23:44

Dzień po tym rybka zdechła :(

Wczoraj wieczorem zauważyłem że inna samica ma dziwnie przekrwiony pyszczek. Nic innego jej nie było. Normalnie jadła, pływała z innymi rybkami i wszystko było ok tylko miała nie wiem od czego przekrwiony i lekko spuchnięty pyszczek. Dzisiaj znalazłem tą rybkę też zdechłą ;/ może mi ktoś powiedzieć co się jej stało? co wywołało to zaczerwienienie pyszczka?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości