podejrzenie plesniawki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
savio33
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 05, 09:54

podejrzenie plesniawki

Postautor: savio33 » 25 maja 05, 10:17

czesc posiadam kilka akwa i w jednym (mojego brata) od pewnego czasu zle sie dzieje jest to 25 L akwa obsada 2 molinezje czarne 2 mieczyki (1 zgon) 1 krewetka i malutki piskorz , ś.p. glonojad ..... rybki maja biale plamki a martwy glonojad wygladal jak "zakurzony" co mam z tym zrobic jesli obsada jest do kitu do prosze o korekte czy plesniawka jest uleczalna? i czy mozna sie przed nia ochronic na przyszlosc ?

Ps podobne objawy ma moja znajoma ktora posiada tez 25 L 2 samiczki bojownika i samca Teraz juz jedna samiczka i tez biale plamki rybki sa ospale chowaja sie co jest grane przerybienie w tym wypadku odpada (chyba) please HELP :x

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: ciosek » 25 maja 05, 13:51

Pleśniawka jak najbardziej jest uleczalna. Ja wyleczyłem Sera Mycopur. Obsada jest niezła (tylko wiecej krewetek [jak to nie są filtrujące]). Pleśniawka charakteryzuje się tym, że ryba ma miejsca pokryte jakby watą. Jeżeli masz kropeczki o srednicy ok 1mm to prawdopodobnie jest to ospa.

Profilaktyka:
-nie narażać ryb na stres (regularnie podmieniać wodę, karmić różnorodnym pokarmem, nie wskazane jest pukanie, stukanie [oczywiscie zbyt nachalne] bo to też wywołuje u ryb niepokój.
-w przypadku zakupu nowych ryb stosować 2 tygodniowa kwarantanne
-zapewniać rybom odpowiednie warunki fizykochemiczne wody oraz temperaturę.

savio33
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 05, 09:54

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: savio33 » 25 maja 05, 17:30

dzieki za rade

ps. to jest krewetka filtrujaca a rybki wciaz padaja :zdziwko: (piskorz,samica mieczyka) zostaly tylko krewetka i parka molinezji :zly: wredna ta choroba !!!!

Awatar użytkownika
Wiesiek Bułkows
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 18 stycznia 05, 18:56
Lokalizacja: Jura K-Cz

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: Wiesiek Bułkows » 26 maja 05, 08:07

A leczysz je??? Czy tylko zastosowałeś się do wymienionej przez kolege profilaktyki???
14*400l
naście setek
jakieś 20 kotników

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: Jakus » 26 maja 05, 13:07

Witam. Ja pleśniawkę leczyłem sera baktopur direct i po trzech dniach było po chorobie, tyle że wcześnie zauwarzyłem.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: tetra » 26 maja 05, 18:30

na ospe jest tez dobra kapiel w wodzie z sola na 10 minut nie stosowalam ale moze pomorze

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: podejrzenie plesniawki

Postautor: lukasz » 27 maja 05, 21:19

Ciekaw jestem ile stopni ma woda w akwarium twojego brata?Choroba ta jest wyleczalna.Spróbuj podnosić stopniowo temperaturę o 1 dziennie.Kiedy woda osiągnie 28 stopni zacznij stopniowo obniżać temperaturę o1 stopień dziennie. :wink:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości