Częściowo zamglona rogówka oka

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Dawcio
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 24 czerwca 09, 17:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Częściowo zamglona rogówka oka

Postautor: Dawcio » 23 marca 11, 18:21

Akwarium 240l, temp. 26 stopni C, azotyny 0, pH około 8, obsada 4x akara pomarańczowopłetwa, filtracja 2 filtry wewnętrzne aqael razem 1000l/h.
Rybki niedawno przechodziły ospę, leczyłem zielenią malachitową zgodnie z zaleceniami producenta, ospa zniknęła, ale zauważyłem,że wszystkie rybki w mniejszym lub większym stopniu mają częsciowo zamgloną rogówkę oka na wysokości źrenicy. U dominującego samca jest to widoczne najbardziej, u reszty są to ledwie widoczne białe kreseczki. Na początku sądziłem, że to uraz mechaniczny, czasami gdy rybka się czegoś wystraszyła to panicznie uciekała, aż podłoże hałasowało, ale skoro mają to już wszystkie rybki, to raczej nie jest uraz mechaniczny. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale ja widzę i się martwię. Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
Akwa 240l
Niebieskołuskie

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości