Bojownik - zapalenie labiryntu?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Bojownik - zapalenie labiryntu?

Postautor: poldzakson » 9 grudnia 10, 01:07

Mam pytanie odnośnie choroby mojego bojownika. Przeglądając forum wychodzi mi na to, że może to być,,zapalenie labiryntu,, , ale ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu i nie wiem, czy mój bojek ma właśnie to, opiszę wszystko dokładnie.

-litraż akwarium - 125L

-filtracja - filtr wewnętrzny

-obsada zbiornika - bojowniki 1+3, akary z maronii x2, otoski i kiryski

-pokarmy, którymi karmię podopiecznych - suchy, różne mrożonki,

-temperatura wody - 25 C

-opieka sprawowana nad zbiornikiem - podmiany wody co tydzień ok.20%

-zmiany w zachowaniu ryby - od kilku dni ryba siedziała w rogu akwarium. Wcześniej w tym miejscu kilka razy budowała gniazdo i siedziała zawsze tam, jak pilnowała ikry, więc najpierw myślałem, że wszystko jest ok.

-zmiany na jej ciele - wielka ,,gula,,(wielkości małej wiśni) w okolicach skrzeli. Dzisiaj pękła jej skóra na tej narośli i wydobyła się dziwna wydzielina przypominająca surowe białko kurze, lub nawet watę.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości