Co to za choroba?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
dawid8dpj
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 20 stycznia 10, 10:00

Co to za choroba?

Postautor: dawid8dpj » 27 października 10, 19:57

Co to za choroba?
Obrazek

krzycho27
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 1 września 10, 10:29
Lokalizacja: z daleka

Re: Co to za choroba?

Postautor: krzycho27 » 27 października 10, 20:42

Podaj więcej informacji.
Co to za ryba?
Od kiedy występuję ta choroba?
Informacje o zbiorniku (parametry wody, temperatura itp.).
Pozdrawiam,
krzycho27.

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: Co to za choroba?

Postautor: Zielonooka » 28 października 10, 08:51

Mało info, ale podobne do oodinozy (choroby welwetowej)...

dawid8dpj
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 20 stycznia 10, 10:00

Re: Co to za choroba?

Postautor: dawid8dpj » 28 października 10, 17:25

Samica bojownika już kilkanaście dni temu to zauważyłem inne ryby tego nie mają oprócz wielkopłetwa który jest w ,,szpitalu". ;/ temp: 25st C a w nocy i nad ranem 20 bo przed południem jest włączana grzałka.

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to za choroba?

Postautor: nsp » 28 października 10, 17:35

Bojki potrzebują min. temp 25*

zlata12
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 10, 18:32
Lokalizacja: jarosław

Re: Co to za choroba?

Postautor: zlata12 » 30 października 10, 19:02

kupiłam wczoraj wieczorem rybki nie znam wszystkich nazw ale wiem ze byly tam neonki 2 mieczyki 2 gupiki2 takie całe czarne małe3 i cienkie różowe w srebrne kropeczki 2 i przezroczyste takie z wąsami i widac bylo tylko ich szkielety2 no i takie czerwone z czarnymi ogonkami 2 mamy akwarium na oko 40 litr i filtr chyba dobry bo facet z zoologa mowil ze dobry grzalke dobra ok 2.30 godz byly w woreczku zanim dojechalismy do domu wsadzilismy je do słoja 5 l z dodatkiem aqua safe z tetry czuły sie dosc dobrze tylko szkielet jeden pływal na dole samym no i urzadzilismy im akwarium podswietlilismy dodalismy aqua safe i roslinki zywe wlozylismy rybki do wody kamyki i muszle byly z poprzedniego akwarium gdzie przyjechala moja kuzynka i wlala do niego cilit bang i z rybkami na dwa lata koniec az do wczoraj ale dobrze je wyplukalismy rano przyszlismy i woda była troche metna dalismy im jesc ichtio.vit tropical i po poludniu zdechl szkielet 1 a wieczoram neonek woda byla coraz metniejsza i wyjelismy pozostale rybki z tego akwarium nie wiemy co robic bo drugi neonek znikną moze sie schowal do muszli ale raczej juz nie zyje co mamy zrobic zeby rybkom nic sie nie stalo bo one nie wygladaja na chore aha i jescze jak jechalismy do domu z zoologicznego to ktoras zlozyla ikre w woreczku blagam o pomoc bo boje ie o rybki

Czyli że co? Popraw ten post. Osama.
Ostatnio zmieniony 31 października 10, 08:04 przez zlata12, łącznie zmieniany 1 raz.

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Co to za choroba?

Postautor: nsp » 30 października 10, 23:33

Chyba rekord na forum... Zero znaków interpunkcyjnych... Nawet nie chce mi się tego czytać :/

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: Co to za choroba?

Postautor: Zielonooka » 31 października 10, 08:22

Tragedia-oddajcie te ryby bo na 100% zdechną wszystkie i weźcie się za czytanie o podstawach akwarystyki. Żywe stworzenia to nie zabawki.

zlata12
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 10, 18:32
Lokalizacja: jarosław

Re: Co to za choroba?

Postautor: zlata12 » 31 października 10, 17:12

ja nie znam się na rybkach,ja je po prostu kocham, nie chce żeby zdechły i bardzo dziękuje za krzepiącą odpowiedź:(

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co to za choroba?

Postautor: Dyzioo » 2 listopada 10, 19:46

zlata12 pisze:ja nie znam się na rybkach,ja je po prostu kocham, nie chce żeby zdechły i bardzo dziękuje za krzepiącą odpowiedź:(

Bo ludzie myślą, że kupią jakieś tam akwarium,kupią jakieś ładne ryby i wszystko będzie gites.... :(
Nie ważne czy dane gatunki ryb mogą być ze sobą,czy akwarium dobrze dobrane do obsady ( lub na odwrót ).

Zlata12
Najpierw trzeba się dowiedzieć co i jak - tzn. popytać,poczytać ( wystarczy wpisać np w Google : zakładanie akwarium i masz cały ekran info)

KLIKNIJ TUTAJ ,

potem założyć akwarium,poczekać żeby dojrzało i na końcu kupować ryby
Wystarczy też poszukać i u nas : http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036

Zielonooka pisze:Tragedia-oddajcie te ryby bo na 100% zdechną wszystkie i weźcie się za czytanie o podstawach akwarystyki. Żywe stworzenia to nie zabawki.

Właśnie.


I zasada akwarystów - nie wierz sprzedawcom!

Rzadko gdzie znają się na rzeczy a chca tylko sprzedać cokolwiek.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

zlata12
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 10, 18:32
Lokalizacja: jarosław

Re: Co to za choroba?

Postautor: zlata12 » 3 listopada 10, 16:50

dziękuję, ale ja naprawdę najpierw przeczytałam taką książkę o rybkach, ale w tej książce było wszystko ogólnikowo, i tato sprawdzał czy te gatunki mogą ze sobą być. rybki czują się chyba dobrze, bo zrobiliśmy akwarium od nowa. Dziękuje ci dyziuu :dzieki: , nie wiemy co sie wtedy stało, ale odczekaliśmy troche czasu i rybki chyba mają dobrze. Tabaczniku ciekawe czy zauważyłeś, że moja interpunkcja się poprawiła :roll:

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości