Splewka

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Ajsik
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 10, 16:28
Lokalizacja: Zabrze

Splewka

Postautor: Ajsik » 24 marca 10, 17:52

Witam wszystkich, jestem na forum nowa, do tej pory tylko czytalam, ale teraz mam problem i bardzo prosze o pomoc.
Przeszukalam forum i nie znalazlam podobnego tematu, dlatego pisze tu, jezeli cos przeoczylam to przepraszam.
Przedwczoraj zauwazylam na pletwie ogonowej mojego welonka dziwna istote, po wyciagnieciu ryby i usunieciu tego czegos okazalo sie ze to splewka http://oczkowodne.net/fauna/splewka2.jpg dokladnie tak wygladala(okropnosc), jeszcze przez jakis czas sie ruszala. Obejrzalam pozostale ryby wiecej splewek na razie nie znalazlam. Ale wiem ze moga byc wszedzie i nie musza ciagle siedziec na rybie.
Wiem ze na splewki jest sera cyprinopur, w zadnym sklepie zooligicznym jednak go nie dostalam. Zaproponowano mi mycocid+capitox-s+healthosan tropicala po kuracji.
3 kapsulki capitox-s, 2,5 ml mycocid na 112L, podwyzszenie temperatury w akwarium do 26 stopni.
Moje pytanie: Czy ktos mial do czynienia ze splewka, czy zaproponowane leki wystarcza, jezeli nie to czy jest jakis odpowiednik cyprinopur?
Dodatkowo na skrzelach tej samej ryby pojawily sie biale kropeczki, sa bardzo regularne, wystepuja tylko na skrzelach i tylko tej jednej ryby, wyczytalam ze moze to byc wysypka tarlowa (wiosna, poniesienie temperatury w akwarium)

Zbiornik 112L
-filtr wewnetrzny Aqua Szut Turbo 750 N (750L/h)
-ELITE 799 Pompka napowietrzająca
Obsada:
-Welonka 2x
-Kirysek pstry 2x
-Kirysek spizowy 1x
-Gupik 4x
-Neonki 4x
-temperatura wody normalnie 22-23, teraz podniesiona do 26

Z gory bardzo bardzo dziekuje za odpowiedzi i za wszystkie wskazowki
Pozdrawiam!

Pisz poprawnie, na forum obowiązuje język polski. sajki
Ostatnio zmieniony 24 marca 10, 20:20 przez Ajsik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości