Chora Ramirezka!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Konrad8888rm
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 21 listopada 09, 15:32
Lokalizacja: Strzelin

Chora Ramirezka!

Postautor: Konrad8888rm » 26 lutego 10, 14:04

Witam!

Zauważyłem że samiec pielęgnicy ramireza, z trudem dopływa do poziomu wody, ma postrzępione płetwy, przyśpieszony oddech, końcówki płetw są tak jakby białe, chyba choroba dopadła go już wczoraj, ponieważ samiczka złożyła ikrę, a samiec nawet się tym nie interesował, i siedział na korzeniu.


Litraż- 74l
Filtracja- aquael fan1 plus
Obsada:
3x gupiki
3x ramirezy
1x otosek
4x mieczyki(narybek,tymczasowo około 1cm)

Karmię:
Pokarmem suchym ( 2 rodzaje)
Mrożona ochotka ( rzadko ale w ostatnim tygodniu z 3razy, chyba za często)

Parametry:
Temperatura:26*C
pH- 7,5
Gh- 12n*

Wczoraj podmieniłem jakieś 12%wody oraz odmuliłem akwarium. Dodam że przy zakładaniu akwarium, dałem 2cm ziemi ogrodowej i mało żwiru więc woda jest lekko mętna, ale to chyba nie jest przyczyną choroby ramireza, ponieważ jest tak już od jakiś 4 miesięcy i było ok, nic nie zdychało.

Co mam robić, zależy mi na tej rybce.

[ Dodano: 26 Luty 10, 19:56 ]
Ramirezka padła :(

Temat do zamknięcia.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 10, 14:51 przez Konrad8888rm, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości