flexibakterioza u sumików szklistych

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Thomas de Braun
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 7 marca 09, 18:40

flexibakterioza u sumików szklistych

Postautor: Thomas de Braun » 17 lutego 10, 10:49

Jak w temacie. Kupiłem wczoraj 8 sumików szklistych. W domu zauważyłem że jeden ma jakby białawą plamkę ale pomyślalem ze to tylko uszkodzenie zewnętrzne podczas transportu. ale dziś rano patrze a tu już 3 kolejne rybki mają taką białawą plamkę. No i padła diagnoza flexibakterioza :( Jak to leczyć. Czytałem że sera bactopur ale tego juz nie kupie bo w sklepach nie ma a podobno choroba rozwija sie szybko. Narazie wszystkie rybki ok, poza ta plama nie ma innych objawow. Zdąrzyłem też przeczytac że mfc nie pomaga na to. Czym leczyć?? Ryby plywają w akwa kwarantannowym 25 l grzalka filtr termometr temp 25 ph7,2 gh ponizej 14 kh ok.6-10 no2-0 no3-10mgl/l HELP!

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości