Problem ze zwinnikiem

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lahcim2
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 12 listopada 09, 18:55
Lokalizacja: Kielce

Problem ze zwinnikiem

Postautor: lahcim2 » 7 stycznia 10, 17:51

Akwarium profilowane 112l (3 miesiące od restartu):
-filtr tetra tec ex700
-temperatura 24-25 stopni
-napowietrzanie
-nawożenie CO2 (bimbrownia)

aktualnie mam możliwość zmierzenia samego pH, wynosi ono 7

Roslinność: Vallisneria americana var. biwaensis, Echinodorus tenellus, Glossostigma elatinoides

Ryby: 10x neon innesa, 3x brzanka sumatrzańska, 2x zbrojnik, 2x krewetka filtrująca, 1x hokejówka, 2x miedzik, 3x zwinnik jarzeniec, 4 kosiarki, 1x otosek, 3x kirysek

A zatem mam problem ze zwinnikiem. Jakiś czas temu zaczął rosnąć samicy brzuch. Myślałem, że jest w ciąży. Miałem problem z pierwotniakami i podmieniłem sporą ilość wody. Krótko odstana. Na drugi dzień zauważyłem, że zwinnik pływa brzuchem do góry, wygląda jakby dostał paraliżu. Od czterech dni to samo. Od wczoraj zaczął leżeć na dnie i co jakiś czas ruszy się, chwilę popływa i z powrotem opada na dno. Brzuch co do swoich proporcji ma ogromny i poszerzyło się rozwarcie w płatach skrzelowych. Szybko nimi porusza i jak się przyglądam w środku widać duże zaczerwienie. Proszę o pomoc.

Załączam zdjęcie:

Obrazek

[ Dodano: 7 Styczeń 10, 17:52 ]
Co do owej ciąży to tylko moje przypuszczenia. Dwóch samców przypada na jedną samicę.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości