Kirys żółtopasy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
pytol
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 2 października 09, 17:07

Kirys żółtopasy

Postautor: pytol » 11 grudnia 09, 00:21

Chodzi o to, że jakieś 3 tygodnie temu strasznie długo zmagałem się z ospa rybia, choroba ustąpiła (po leku z sery Ichtiosanie, leku z Tropicala, leku z zooleku, a na końcu oodinopur) , jednak pozostawiła spore straty w obsadzie. Po zakończenu leczenia zawiesiłem w akwa węgiel aktywny.

W sobotę kupiłem sobie m.in. Kirysa żółtopasego (jedną ze straconych ryb) i Szydlika iglastego. Po wpuszczeniu ryb do wody zachowanie zupełnie normalne, po jednym dniu już się trochę oswajają z nowym otoczeniem, jednak po 4 dniach kirys się chowa za grzałką, nie pobiera pokarmu, a szydlik zdechł. Parametry wody mam dobre tj.
Co może być tego przyczyną?
NO3, NO2 - 0
GH>7st. d
KH 6st.d
pH 6,8
temp. 28st

Litraż- 200l
Obsada: 2x kirysek panda, 2x zbrojnik, giętkoząb, 15x neon innesa, 4x neon czarny, 1x kirys żółtopasy, 2x kosiarka,

Pokarm Sera San, Sera flora, Spirulina, Micro pellets

Podmiana razem z odmulaniem 1x w tyg 15%
Może być Pane MOD? ;-)


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 09, 19:12 przez pytol, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości