pilne! coś się stało z wąsami długowąsa!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
kawika
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 3 listopada 09, 19:31

pilne! coś się stało z wąsami długowąsa!

Postautor: kawika » 10 grudnia 09, 18:16

Poważny problem! proszę o pomoc!
litraż akwarium: 40
filtracja: aqael fan 1
obsada zbiornika długowąs azjatycki, kirys ryby (tymczasowo w tym akwa zabrane od innych z 50l w 40 czekają na zamówione u szklarza 200l)
pokarm - tabletki tropicala "vitabin"
temperatura wody ok 23C

po przesadzeniu długowąsa do nowego akwa zostawiłam go kilka dni pod opieką rodziców z powodu braku czasu na zaglądanie do akwa, po trzech dniach jak zajżałąm przeraziłam się suma wąsy były jakby połamane, zamiast czarne wisiały tylko postrzępione białe niteczki które na następny dzień odpadły, podejrzewałam jakiś uraz mechaniczny ale biała plamka, myślałam że to rysa, powiększa się i już stała się plamą a nie rysą, sum ma problemy ze znalezieniem pokarmu ale jak uda mu się znaleść to je, co to jest? co z tym robić? pomocy!!! będzie żył? jest szansa że odrosną? jak to leczyć?
wstawiam fotki
http://img339.imageshack.us/img339/9862/1006006.jpg
http://img121.imageshack.us/i/1006009.jpg/

[ Dodano: 3 Marzec 10, 20:46 ]
Witam ponownie. Okazało się że uszkodzenie wąsów długowąsa było najprawdopodobniej mechaniczne ponieważ po odkażeniu wody i przeniesienu go do innego zbiornika (40l praktycznie bez roślin i kryjówek by nie wpadał w szał gdy zdeżał się z przeszkodami) wąsy pomału zaczęły osrastać, nie najlepiej szło mu szukanie jedzenia bez wąsów ale tylko nieznacznie schudł zanim nauczył się w które miejsce spada żarcie. Wąsy mają już około 1,5 cm i sum się z powrotem zaczął się nimi posługiwać.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości