wszystkie rybki z jez. Malawi mi padają!!!!!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Goldenfish
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 09, 18:35

wszystkie rybki z jez. Malawi mi padają!!!!!!

Postautor: Goldenfish » 31 października 09, 08:26

Witam,
Proszę wszystkich o pomoc, bo nie wiem co się dzieje. Mam zbiornik 200 l. (100x40x50), w którym jest filtracji wody przy użyciu filtru zewnętrznego (JBL CristalProfi e1500) z wkładem JBL MicroMec i JBL SintoMec oraz filtru wewnętrznego (JBL CristalProfi i100). W tą niedzielę mój brat przyniósł mi swojego glonojada. Następnie we wtorek zakupiłam 20 szt. Pseudotropheus demasoni a w czwartek Metriaclima Red-Red (10 szt.) oraz Labidochromis caeruleus "yellow" (10 szt.). Rano w piątek przeżyłam koszmar. Znalazłam 5 padniętych Pseudotropheus demasoni. Wyciągnęłam je. Później ok. 12 pojechałam do sklepu akwarystycznego, i dostałam sole i ampułkę BioDigest. Wróciłam szybko do domu, gdzie znalazłam kolejne padnięte ryby. Dodałam wszystko co zakupiłam. Po dwóch godzinach zdecydowaliśmy się podmienić 1/2 wody w zbiorniku, a następnie wpóściliśmy antybiotyk. Dziś rano (sobota) były tylko 2 żywe rybki - Metriaclima Red-Red. Powiem, że parametry wody były i są dobre (NO3 - 25 mg/l; NO2 - 0; GH - >14 st. D; KH - 10 st. d; pH - 7,6; PO4 - 0,4 mg/l). Woda ma temperaturę 28 st. C. Natomiast rybki dziwnie się zachowywały. Wszystkie pływały i pływają na górze, przy powierzchni chcąc "złapać powietrze" ... Większość z nich ciągnęła za sobą długie odchody. Rybki nie były i nie są nabrzmiałe!!! Nie mają powiększonych skrzel. Wyglądają normalnie. Przez te pare dni były karmione pokarmem firmy JBL o nazwie SPIRULINA.
Proszę o pomoc. W czym może być problem? W zbiornki dodam mamy koralowce i żwir koralowy.
Boję się, że jak kupię nowe rybki, to sytuacja się powtórzy!!!!
Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

[ Dodano: 31 Październik 09, 12:10 ]
Już wszystkie padły ...

[ Dodano: 15 Listopad 09, 19:32 ]
Dzięki wszystkim za POMOC!!! Myślałam, że intencją tego formu jest pomaganie sobie nawzajem ale najwidoczniej się pomyliłam ...
Ostatnio zmieniony 31 października 09, 19:48 przez Goldenfish, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości