Nie wiem co jest mojej rybce :((

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
LoLomat
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 2 września 09, 20:20

Nie wiem co jest mojej rybce :((

Postautor: LoLomat » 27 września 09, 20:29

Witam. Mam 30 litrowe akwarium i moja samica gupika bardzo spuchła na brzuszku... Chowała się pod korzeniem i pływała przy dnie. Dzisiaj usnęła. Zauważyłem w okolicach jej odbytu obrzęk. Miała spuchnięte i zaczerwienione. Gdy jeszcze żyła, kręcił się przy niej samiec gupika... Właśnie zobaczyłem, że u niego są podobne objawy... Jego część ogonowa jest spuchnięta i lekko zaczerwieniona. Jest teraz w rogu akwarium w pozycji prawie pionowej ale jak tylko zbliżę rękę do akwarium to odpływa i porusza się całkiem sprawnie.
Nie wiem, czy dobrze zrobiłem ale pierwsze co mi przyszło do głowy, to było wlanie środka bakteriobójczego do wody. Odmierzyłem zatem 3ml środku CMF firmy TROPICAL i wpuściłem do akwarium.

Proszę o radę co mam zrobić lub co zrobiłem źle.
Nie chcę go stracić. Jest na prawdę śliczny... :(

@Edit.
Dodam kilka fotek:

ŚP. Gupiczka:
Obrazek

Gupik:
Obrazek

Obrazek



Dodam jeszcze:
Litraż: 30l
Obsada: 2 gupiki, platynek, miedzik, 4 dania, 6 krewetek red cherry (taka dziwna obsada dlatego, że miałem problemy z ospą itp.. :()
Pokarm: Suche płatki firmy Tropical (zapomnialem jak sie nazywaja) z witaminami + na kolor
Temperatura: ~24-25*C
Podmiany: co 5-6 dni 1/3


Kolejny Edit.
Rybce powiększyła się opuchlizna, teraz ta brzydka część jej malutkiego ciałka jest biała i jest tam mała ranka z jednej strony :(

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości