neony :|

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Wu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 17:53

neony :|

Postautor: Wu » 25 sierpnia 08, 18:04

Słuchajcie dobrzy ludzie, mam juz kilka lat akwarium i nigdy nie miałam problemów z neonami. Robie zawsze tak samo podmiany wody itd... ostatnio postanowiłam dokupić kilka neonów (4) i wpuściłam jej po podmianie wody. I nic się nie dział az tu nagle padł pierwszy, potem kolejny, a za chwile padnie 3.
Poczytałam na forum kilka postów na ten temat, ale zrobiłam temu trzeciemu kilka fotek,bo wydaje mi się, że dziwnie wygląda.

1. Zwróćcie uwagę na płetwy: Obrazek
Obrazek

2. Oko: Obrazek
Obrazek

3. Tu lepiej widać oko: Obrazek
Obrazek


Awarium ma 60l, odpowiednią temperature, pH itd. Inne ryby wyglądają i zachowująsię normalnie.

Awatar użytkownika
kolacz
Ryba
Ryba
Posty: 423
Rejestracja: 15 czerwca 08, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Re: neony :|

Postautor: kolacz » 25 sierpnia 08, 18:09

Ale rybki nie przechodziły kwarantanny tak?Może były po prostu chore już w sklepie tylko tego nie było widać.Gorzej jak to jakaś coś zaraźliwego.Nie wiem co mogło być przyczyną.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: neony :|

Postautor: osama » 25 sierpnia 08, 18:14

Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 17:53

Re: neony :|

Postautor: Wu » 25 sierpnia 08, 18:44

no dobra osama, ale myslisz, ze to to napewno? bo nie wszystko sie zgadza.

" U neonów Innesa, ich świecąca pręga może miejscami stracić barwę. Rybki często pływają głową w dół, mają postrzępione płetwy." - płetwa owszem, ale pływa głową w górę no i nie stracił barwy..tylko to oko dziwne sie zrobiło.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości