Brzanki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
bzyk-mb
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 08, 08:26

Brzanki

Postautor: bzyk-mb » 21 sierpnia 08, 08:52

Mam problem posiadam akwen o poj 250 l i trzymam tam kilka rodzajów brzanek wszystko było w porządku do czasu gdy dostałem parkę brzanek rekinich. Nie minęło 12 h a rybki zdechły na początku zachowywały się normalnie ale tuż przed śmiercią zaczęły gwałtownie się poruszać i po wszystkim w tej chwili ten sam los spotyka moje inne ryby jak ktoś ma jakieś info na ten temat to proszę o pomoc w ratowaniu moich pupilków
BZYK

Awatar użytkownika
Mer0vingian
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 14 stycznia 08, 19:17
Lokalizacja: Racibórz

Re: Brzanki

Postautor: Mer0vingian » 21 sierpnia 08, 11:38

Sprawdz szybko temperature.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Brzanki

Postautor: Tomek83 » 21 sierpnia 08, 12:22

Za mało informacji, proszę napisać coś o zbiorniku, obsadzie, sprzęcie, parametrach wody, itp.

bzyk-mb
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 08, 08:26

Re: Brzanki

Postautor: bzyk-mb » 21 sierpnia 08, 13:46

dwie co dostałem były z bardzo dobrego sklepu kupione i z rybami kupionymi wcześniej nie miałem żadnego problemu dla ścisłości używam środka denitrol filtyry zew jbl 250 i filtr wewnętrzny ikola A-290 orz napowietrzacz wystrój akwarium trochę roślin i dwie skałki wszystko zakupywane z tego samego sklepu dla woli ścisłości poprzednie brzanki posiadam miej więcej od roku ph wody 7 niestety nie wiem jakie mam steżenia azotu lecz z tego co wiem to środek który posiadam rozkłada szkodliwe związki znajdujące się w wodzie a do tego pozostałe brzanki zachowują się tak samo jak te dwie co zdechły ogółem odizolowane mam ryby dziwnie się zachowujące od tych co normalnie wyglądają czyli w nowym zbiorniku pływa zbrojownik niebieski i trzy kirysy woda 26 stopni
BZYK

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości