Podwinięte płetwy bojownika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
sasasa
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 08, 21:54

Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: sasasa » 16 sierpnia 08, 22:02

Problem taki jak w temacie. Bojownik wygląda świetnie. Nie ma zadnych objawow chorobowych, duzo je, ma swietne warunki, piękne kolory, jest w miarę energiczny. Tylko niepokoi mnie jego ogon... ma on podwinięte końcówki ogona, jakby pomarszczone. Nie ma żadnej białej linii ani postrzępienia. Co to może byc? Stosuje kąpiele w słabych roztworach różnych akwarystycznych śwrodków dezynfekcyjnych, ale jego stan od początku sie nie zmienia.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Jaro69 » 16 sierpnia 08, 22:05

Możesz zamieścić jakąś fotkę? Z Twojego opisu nic takiego nie wynika, bojowniki tak się normalnie zachowują, jeśli są samotne, bez towarzystwa pań, ale czekam na zdjęcie.

sasasa

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: sasasa » 17 sierpnia 08, 19:42

niestety w najbliższym czasie nie dam rady zamieścic zdjęcia... ale jeśli ma on tylko pomaszczone końce płetw i utrzymuje sie to od początku zakupienia rybki ( jakieś 2 miesiące) to sa powody do obaw? a może jest to cecha niektórych okazów? niczego sie o takim przypadku nie doczytałem...

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Jaro69 » 17 sierpnia 08, 20:49

Szkoda, że nie możesz zamieścić zdjęcia. To może w druga stronę, ja podam link do fotki, nie mojego autorstwa, więc zdjęcia nie mam prawa zamieścić bez zgody autora.
Zobacz tu.
Zdjęcie pochodzi z Forum Bojownik.pl i jest autorstwa tytusa 15
Możesz też sam poszukać zdjęć bojowników podobnie wyglądających do Twojego w necie i podać ich linki. Wtedy ocenimy czy to choroba.[/i]

sasasa

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: sasasa » 21 sierpnia 08, 21:58

niestety przeszukałem mnostwo zdjec bojownikow i zaden nie wyglada tak jak moj... na zadna chorobe to nie wyglada, ale normalne tez nie jest... mam troche doswiadczenia w akwarystyce ale takiego przypadku nigdy nie widziałem... moze poprostu to taka jego cecha charakterystyczna... poza tym jego stan utrzymuje sie od paru miesiecy a przy chorobie pogarszałby sie z dnia na dzien... spróboje jeszcze dokupic samice i moze wtedy problem zniknie...
[b][color=green]Proszę pisać poprawnie. Tomek83[/color][/b]
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 08, 22:21 przez sasasa, łącznie zmieniany 1 raz.

Orkita
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 08, 23:19

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Orkita » 22 sierpnia 08, 12:15

Mojemu bojownikowi mozna powiedziec, ze psują sie płetwy coś jak tzw martwica płetw mi się wydaje...od konca ogona jakby traci kolor i wyglada jakby umierała a na gornej płetwie takie te koncóweczki jakby sie łamały...czemu tak jest?

[ Dodano: 22 Sierpień 08, 11:18 ]
cos podobnego do kolegi ktory pisał powyzej ale niestety u mojego zmienił sie kolor i nie sa podwiniete na ogonie tylko jakby zgniłe...te na gorze sa delikatnie załamane

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: osama » 22 sierpnia 08, 14:06

W jakim zbiorniku pływa bojek, jaki masz sprzęt, jaka temperatura i inne parametry wody? Czym go karmisz?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

osama

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: osama » 22 sierpnia 08, 17:22

no właśnie aż mi głupio o tym pisać, bo wszystko jest nie tak jak być powinno...oczywiście zamiast najpierw poczytać o nim to ja go kupiłam a potem sie zainteresowałam co i jak powinno być...pływa w kuli 5l :( temperatura 25 stopni bez sprzętu...karmię Go Tropical BETTA całe życie chciałam mieć bojownika i w końcu miałam okazję go kupić to to zrobiłam nie wiedziałam, że aż tak się trzeba do niego przygotować :(

Orkita

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Orkita » 22 sierpnia 08, 17:23

oj coś mi się tam pomieszało nie chciałąm Twojego NIKU wpisać ;] sorry ale nie urzęduje na takich forach i nie bardzo sie w tym wszytkim orientuje

sasasa
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 08, 21:54

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: sasasa » 23 sierpnia 08, 00:46

Orkita, jeśli Twoj bojownik ma tak widoczne objawy, niezwłocznie zacznij go leczyć! Proponuję kąpiel długotrwałą w FMC, akryflawinie lub innym odkażalniku czy też zastosować Sera Baktopur. Do wody w akwarium dobrze jest dodać soli niejodowanej (1 łyżkę na 20 litrów wody), bądź też soli akwarystycznej. Podniosł bym tez temperature i przedewszystkim zapewnił odpowiednie warunki życia rybce...

Orkita
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 08, 23:19

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Orkita » 23 sierpnia 08, 12:56

Wiesz co najgorsze jest to, ze to jest tylko jedna Rybka, jaki jest sens dla jednej Rybki kupowac 75l akwarium...ale ja mam niby takie specjalne krople do uzdatniania wody wodociagowej...i na takie 5 l miałam wkrapiac 8 kropli a wydaje mi sie ze troche przesadziła i to moze od tego bo tak to ok było wszytko

[ Dodano: 23 Sierpień 08, 11:59 ]
a gdzie mam to kupic , normalnie w sklepie Zoologicznym? i jak Go w tym wykąpie to będzie zdrowy?
Pisz poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 08, 20:30 przez Orkita, łącznie zmieniany 1 raz.

bartolini
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 6 sierpnia 08, 17:55

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: bartolini » 24 sierpnia 08, 06:56

Orkita pisze:jaki jest sens dla jednej Rybki kupowac 75l akwarium


A jaki jest sens męczyć tę rybę w 5 litrach wody?
Dla jednego bojownika - minimum ( oczywiście nie optymalnym) byłoby akwa 25l (+ chociażby najmniejszy filtr gąbkowy, grzałka 25W).

Orkita pisze:i jak Go w tym wykąpie to będzie zdrowy?


W kuli bez filtra ryba chorować będzie cały czas i nie wyzdrowieje nigdy, gdyż truje się własnymi odchodami.

Dopóki nie zmienisz mu lokum, nie pytaj o leczenie - nie ma to sensu.
Powodzenia!

Orkita
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 sierpnia 08, 23:19

Re: Podwinięte płetwy bojownika

Postautor: Orkita » 25 sierpnia 08, 10:41

Dobra, dziękuję ślicznie! Postaram się coś z tym zrobić

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości