chory skalar

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
A_j
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 08, 19:11

chory skalar

Postautor: A_j » 20 kwietnia 08, 19:29

Przejrzałam wszystkie opisy chorób i nie znalazłam żadnej choroby odpowiadającej temu co się dzieje z moim skalarem :/
Jest to samiec, ma już ze 2 lata. Jedyny problem z nim jest taki, ze nie pływa. Przemieszcza się raz na jakiś czas, a tak to leży. Jakby nie miał siły pływać. Oprócz tego nie ma zadnych oznak choroby, zadnych plam.. nic. Tylko tyle, ze troche schódł, bo przez to, że nie pływa... nie je. Ale już tak sobie żyje od jakiś 4 tygodni...

Może wiecie co się z nim dzieje? co to za choroba?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory skalar

Postautor: Tomek83 » 20 kwietnia 08, 19:48

Poczytaj o pasożytach przewodu pokarmowego: nicienie, wiciowce i porównaj objawy.

Awatar użytkownika
czarny mj
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 marca 08, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: chory skalar

Postautor: czarny mj » 20 kwietnia 08, 23:16

Ile żyją skalary-może to już starość.
Pozdrawiam.

Czarny.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: chory skalar

Postautor: osama » 20 kwietnia 08, 23:21

czarny mj pisze:Ile żyją skalary-może to już starość.

Skalarki żyją dość długo, z tego co pamiętam nawet 10 lat, więc stary to on chyba jeszcze nie jest.

[ Dodano: 21 Kwiecień 08, 00:22 ]
A_j, w jakim akwa go trzymasz, jakie rybki z nim jeszcze pływają, jaki masz sprzęt, jakie parametry wody, jak często podmieniasz wodę itd?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

A_j
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 08, 19:11

Re: chory skalar

Postautor: A_j » 21 kwietnia 08, 00:00

mam akwarium 120l i trzymam w nim dwa skalary, glonojada i dwie rybki, które przyznam sie szczerze nie wiem jak sie nazywają ale są wielkości mieczyka i czarne. Ale nie molinezje! Filtr mam wewnętrzny hydor. A wode podmieniam co 1-2 tygodnie.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości