nabrzmiały bojownik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: nabrzmiały bojownik

Postautor: Jaro69 » 21 kwietnia 08, 13:35

wiross pisze:mam siarczan magnezu(25g). jak to dawkować?

Jak napisałem, jest to sposób który znalazłem na innym Forum. Krótkotrwała kąpiel, oznacza wpuszczenie rybki do małego pojemniczka z jakąś odpowiednią dozą leku. Nie powiem Ci dokładnie ile tego ma być, szukałem w necie, ale jeśli sypniesz tego z umiarem, myślę, że nie powinno się nic stać, powiedzmy 1/2 łyżeczki na litr wody. Pamiętaj o najważniejszym: temperatura roztworu musi być taka sama jak w zbiorniku w którym przebywała ryba.
Siarczek magnezu jest stosowany również jako środek przeczyszczający dla ludzi, więc o jego szkodliwości dla ryb nie powinno być mowy.

wiross
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwietnia 08, 13:54

Re: nabrzmiały bojownik

Postautor: wiross » 21 kwietnia 08, 14:42

jaro_kapsel pisze:
wiross pisze:mam siarczan magnezu(25g). jak to dawkować?

Siarczek magnezu jest stosowany również jako środek przeczyszczający dla ludzi, więc o jego szkodliwości dla ryb nie powinno być mowy.


wiem, kupiłem go w aptece.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: nabrzmiały bojownik

Postautor: Jaro69 » 22 kwietnia 08, 07:03

wiross, czekamy na opis przebiegu kuracji oraz mam nadzieję pozytywne efekty. Chętnie bym się coś dowiedział na temat tej dolegliwości, więc liczę na małą wdzięczność choć w formie sprawozdania. Obrazek
Powodzenia. Obrazek

wiross
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwietnia 08, 13:54

Re: nabrzmiały bojownik

Postautor: wiross » 22 kwietnia 08, 11:36

na razie sie nic nie dzieje. wymasowałem go i wykąpałem w siarczanie magnezu. odchodów nie widać.

[ Dodano: 23 Kwiecień 08, 13:15 ]
nadal nic się nie dzieje po tych kąpielach. może da coś baktopur direct

[ Dodano: 28 Kwiecień 08, 14:52 ]
niestety bojownikowi zupełnie nic nie pomogło. ani baktopur direct, ani kąpiele w siarczanie magnezu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości