Co to jest??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
czesio xD
Ryba
Ryba
Posty: 277
Rejestracja: 13 marca 08, 15:31

Re: Co to jest??

Postautor: czesio xD » 10 kwietnia 08, 06:27

Ryby karmię dietą urozmaiconą... rozwielitka, serca wołowe, Ichtio-Vit (tropical), larwa ochotki. I mam jeszcze specjalny pokarm dla złotych rybek. Tetra Ani min.
Zbiornik jest czysty. Woda przejrzysta, ph 7.2. Podmieniam co tydzień. 16 litrów

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to jest??

Postautor: Jaro69 » 10 kwietnia 08, 07:12

czesio xD pisze:Ryby karmię dietą urozmaiconą...

Dietą na pewno ich nie karmisz, ponieważ nie ma takiego pokarmu. ;-)

Ale tak na poważnie.
czesio xD pisze:ph 7.2

Nie jest to akurat parametr świadczący o czystości wody i po którym można stwierdzić, że wszystko z nią jest OK.
czesio xD pisze:serca wołowe

To akurat przy tej obsadzie nie jest najtrafniejszy z pokarmów. Podobnie z resztą larwa ochotki, natomiast całkowity brak w tej "urozmaiconej diecie" żywności roślinnej.

Podaj jeszcze jaki masz filtr i co stanowi dekoracje zbiornika oraz jakie masz podłoże.

Awatar użytkownika
czesio xD
Ryba
Ryba
Posty: 277
Rejestracja: 13 marca 08, 15:31

Re: Co to jest??

Postautor: czesio xD » 10 kwietnia 08, 14:23

Podłoże to żwirek. Chyba 0.6-0.8. Korzeń. Filtr to fan 1 plus. Grzałka Elite 50v. Oświetlenie 1x 15. Rośliny to moczarki, żabiennice i jakieś z czerwonymi listkami.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to jest??

Postautor: Jaro69 » 10 kwietnia 08, 14:29

czesio xD pisze:Filtr to fan 1 plus.

To biegnij do sklepu po testy, taki filtr przy Twojej obsadzie to szybka śmierć ryb, tym bardziej, że same welony to brudasy, a reszta obsady...

Awatar użytkownika
Kin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 511
Rejestracja: 5 marca 08, 21:11
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Co to jest??

Postautor: Kin » 10 kwietnia 08, 14:47

Fan 1 plus jest od 60 do 100l, ale nie przy tak gęstej obsadzie ryb :P Litości, welony, te ryby są ogromne.... a to co pisze na opakowani trzeba przez 2 podzielić u ciebie. Czyli Fan 1 30-50, u ciebie Fan 2 plus by był ok. tylko znowu jego gabaryty, lepiej coś zewnętrznego kupić.


Według mnie to masz wojnę w akwarium i tyle, rybą brakuje miejsca więc sie atakują. Proste? Poziom azotu i fosforu jest OGROMNY.... welony to tylko do dużych akwariów...
Linkin Park 4ever :P
_________________
63L Aqua Dom
1+2 Betta splendens
6 Rasbora heteromorpha
4 Corydoras aeneus

22L Ampularia Street
5x Ampularia (mała)

Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to jest??

Postautor: Hero » 10 kwietnia 08, 15:08

Kin pisze:Litości, welony, te ryby są ogromne....


Czy ogromne? 10 cm to jeszcze nie ogromna ryba :mrgreen: w 60l to bym z 2szt trzymał - bez towarzystwa. Welonki potrzebują więcej wody ze względu właśnie na ich metabolizm (czyt. bardzo dużo kup).
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to jest??

Postautor: Jaro69 » 10 kwietnia 08, 15:17

Hero pisze:Czy ogromne? 10 cm to jeszcze nie ogromna ryba :mrgreen: w 60l to bym z 2szt trzymał - bez towarzystwa.

To jak byś zapewnił im swobodę ruchu w 60l? A co z ich wzrostem? Przecież te ryby rosną do 25cm w odpowiednich warunkach.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co to jest??

Postautor: artur_89 » 10 kwietnia 08, 15:19

Czy ogromne? 10 cm to jeszcze nie ogromna ryba :mrgreen: w 60l to bym z 2szt trzymał - bez towarzystwa. Welonki potrzebują więcej wody ze względu właśnie na ich metabolizm (czyt. bardzo dużo kup).


No to się uśmiałem, zastanów się co Ty piszesz :!:

Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to jest??

Postautor: Hero » 10 kwietnia 08, 15:30

Ale tu mowa o welonach, które są odmianą karasia (te rosną do 25cm). Ale nie widziałem jeszcze takiego welona giganta.

Tu odnośnie tego, że na 1 welonka powinno przypadać 30-40l.
http://www.aquaklub-bialystok.org.pl/mo ... page&pid=6

Tu odnośnie wielkości rybek - 10 cm.
http://www.akwar.net/spis-ryb/Carassius-auratus.html

A tu tak ogólnie:
http://radas.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?160711

Oczywiście kłócić sie nie zamierzam, bo nigdy welonów nie posiadałem.
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

Awatar użytkownika
czesio xD
Ryba
Ryba
Posty: 277
Rejestracja: 13 marca 08, 15:31

Re: Co to jest??

Postautor: czesio xD » 10 kwietnia 08, 16:17

Dzisiaj rano im się poprawiło... płetwy nie są już tak postrzępione i zaczynają jakby odrastać

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co to jest??

Postautor: Jaro69 » 10 kwietnia 08, 17:18

czesio xD pisze:Dzisiaj rano im się poprawiło... płetwy nie są już tak postrzępione i zaczynają jakby odrastać

T gratulacje, miejmy nadzieję, że coś zrobisz z tym problemem omawianym wyżej, bo nie ulega wątpliwości, że skład jest do bani, a akwarium za małe.

Hero pisze:Tu odnośnie wielkości rybek - 10 cm.
http://www.akwar.net/spis...us-auratus.html

Napisałem pod opisem do akwar.net komentarz o następującej treści:
Tu jest mowa chyba o jakiejś skarłowaciałej wersji welona, bo Carassius auratus w normalnych warunkach hodwlanych dorasta do rozmiarów 25cm, a o innej rybie pod tą nazwą nie ma nigdzie mowy. Welon to welon, a nie jakaś welonka. Proszę nie wciskać ludziom kitów na temat wyimaginowanej ryby, która ewentualnie w wyniku męczarni w akwarium 40l skarłowaciała.


W pierwszym natomiast linku jest mowa o 30-40l na rybę, co wcale nie oznacza, że można ją trzymać w takim litrażu, jest to typowy przykład niezrozumienia postaw wiedzy akwarystycznej przez wielu pseudo hodowców. 30-40l powinno przypadać na rybkę ale w litrażu powyżej 150l. W 150l zatem można już trzymać 3 welony, ale w 40l zdecydowanie ani jednego.

Mam nadzieję, że ta uwaga dotrze do wielu, nadmienię jeszcze, że to nie dotyczy tylko welonów, ale i wszystkich ryb akwariowych.

Myślę, że ów komentarz nie wymaga dalszego tłumaczenia.

Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to jest??

Postautor: Hero » 10 kwietnia 08, 17:24

No to rzeczywiście mój błąd.

Dalej tłumaczyć nie musisz ;-)
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości