problem z mieczykami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 14:54

patryk13119 pisze:masz nasrane chyba w głowie

już dawno powinieneś dostać ostrzeżenie, teraz dostajesz.
patryk13119 pisze:Taki kozak to powiedz co mam z nimi zrobić ??

Nie Kozak tylko Polak. Wyleczyć.
Czy może szkoda Ci pieniędzy?

Awatar użytkownika
Ramirez16
Ryba
Ryba
Posty: 178
Rejestracja: 23 stycznia 08, 20:29
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: problem z mieczykami

Postautor: Ramirez16 » 5 kwietnia 08, 15:01

Leki zwykle nie przekraczają 5zł, a jak podniesiesz temp.do 34 do powinna ospa sama zniknąć, a ja osobiście nie znam sklepu gdzie nie przyjmą rybek za darmo(nie licz, że ktoś je kupi).

Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Re: problem z mieczykami

Postautor: Hero » 5 kwietnia 08, 22:03

patryk13119 pisze:kupowałem to wszystko w zoo franowo w m1


Widzę więc, że jesteś z Poznania. Może trochę poza tematem, ale poradzę ci coś. Nie kupuj ryb w tego typu sklepach jak właśnie w m1, king crossie, tesco itd. Lepiej znajdź jakiś mniejszy sklep, gdzie po pierwsze taniej, po drugie bardziej fachowo, po trzecie ryby zdrowsze.

Ja mogę polecić (to żadna reklama) :razz: sklep Zooland ul. Dąbrowskiego 72. Jak dla mnie najlepszy w mieście.

Choroba, którą masz jest łatwa do wyleczenia. Po prostu wyleczysz, oddasz do sklepu i kupisz (przy odrobinie szczęścia wymienisz na) odpowiednie ryby.

I może na przyszłość trochę więcej spokoju. A nie zaraz solidne epitety.

Pozdrawiam
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

Daniel2369
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 08, 23:33
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: problem z mieczykami

Postautor: Daniel2369 » 6 kwietnia 08, 11:20

słuchaj patryk13119 mam taki sam problem jak Ty... wes te rybki z kropkami i wzuc do wody z solą wsyp dwie małe łyzeczki soli kuchennej do miski i wody wlej troszke cieplejszej niz w akwarium potrzymaj tam rybki ok. 10-15 min potem wzuc do akwarium odstaw na jakies 2 dni jpokarm i mało właczaj swiatła u mnie to pomogło po paru dniach a dokładniej dzisiaj wszystko wruciło do normy... aaa i jesli rybkom cos sie stanie niebore odpowiedzialonosci :P porpostu dałem rade która u mnie poskutkowała..

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z mieczykami

Postautor: Jaro69 » 6 kwietnia 08, 11:45

Daniel2369 pisze:słuchaj patryk13119 mam taki sam problem jak Ty... wes te rybki z kropkami i wzuc do wody z solą wsyp dwie małe łyzeczki soli kuchennej do miski i wody wlej troszke cieplejszej niz w akwarium potrzymaj tam rybki ok. 10-15 min potem wzuc do akwarium odstaw na jakies 2 dni jpokarm i mało właczaj swiatła u mnie to pomogło po paru dniach a dokładniej dzisiaj wszystko wruciło do normy... aaa i jesli rybkom cos sie stanie niebore odpowiedzialonosci :P porpostu dałem rade która u mnie poskutkowała..

Po pierwsze w jakim języku to jest napisane? Po polsku na pewno nie, tylu byków (tłusty druk w cytacie) nie robią dużo młodsi od Ciebie.
Po drugie, solą i temperaturą wyleczy się ryby (nie wszystkie to przeżyją), ale w akwarium jednokomórkowce jeszcze egzystują. Można coś takiego zrobić, ale ze wszystkimi rybami, a nie wybiórczo i wpuszczenie z powrotem dopiero po dezynfekcji i zabiciu pasożytów tam pozostałych, gołym okiem ich nie zobaczysz.

Daniel2369
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 08, 23:33
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: problem z mieczykami

Postautor: Daniel2369 » 6 kwietnia 08, 14:16

co tu ma do zeczy jak napisane jak jestes takim polonista to idz na nauczyciela... a nie sie czepiasz lepiej bys dał jakas rade a nie przywalasz sie do ludzi... "żal" napisałem to co u mnie pomogło a mieczyki akurat to cieplą wode przezyja aaaa i jeszcze jedno lepiej zrobic to co ja niz zostawic te rybki i zeby zdechły lepiej cos zrobic i sie przekonac czy cos dało niz potem załowac ze nic sie niezrobiło... takie jest moje zdanie. co patryk zrobi to juz niemoja sprawa.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z mieczykami

Postautor: Jaro69 » 6 kwietnia 08, 14:23

Daniel2369 pisze:co tu ma do zeczy jak napisane jak jestes takim polonista to idz na nauczyciela...

A to, że obowiązują na forum pewne zasady,
Na nauczyciela się nie idzie, tylko można nim zostać po po paru latach edukacji.
Daniel2369 pisze:aaaa i jeszcze jedno lepiej zrobic to co ja niz zostawic te rybki i zeby zdechły lepiej cos zrobic i sie przekonac czy cos dało niz potem załowac ze nic sie niezrobiło...

patryk13119 już dostał odpowiedź na PW, a jeśli masz radzić leczenie tylko części ryb i pozostawienie skażonego zbiornika, to lepiej nie radź nic.
A błędy, które dalej popełniasz świadczą tylko o samym Tobie. Polecam w Hyde Parku temat: Edukacja i obecna szkoła. Miłego czytania.

[ Dodano: 6 Kwiecień 08, 15:27 ]
Daniel2369 pisze:dało

Polską czcionkę masz jak widzę.

Daniel2369
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 08, 23:33
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: problem z mieczykami

Postautor: Daniel2369 » 6 kwietnia 08, 14:39

Dobże szefie a moze ty mnie pouczysz skoro taki mądry jestes i błedów zadnych nierobisz hmm?

Pisz poprawnie bo tego się nie da czytać :zdziwko: Jeszcze raz będziesz robił nagminnie takie błędy, to czeka Cię ostrzeżenie. I popraw to co napisałeś. artur_89

Nie toleruję takich przemądrzałych analfabetów, więc już na wstępie masz ostrzeżenie ode mnie, teraz jak będziesz znowu dyskutował na temat konieczności poprawnego pisania zamiast wziąć się w tym względzie do roboty i jeszcze próbował pouczać starszych i mądrzejszych od siebie to wylecisz z hukiem. Tomek23
Ostatnio zmieniony 6 kwietnia 08, 16:58 przez Daniel2369, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości