problem z mieczykami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 13:19

WITAM
mam 5 mieczykow i jeden samiec dostał jakies białe kropki na całym ciele takie ktopki jakby białe a samica na tylniej płetwie
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 08, 13:49 przez patryk13119, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z mieczykami

Postautor: Jaro69 » 5 kwietnia 08, 13:23

Ospa rybia (Ichtioftirioza), szukaj w innych tematach na forum, dział akwarystyka, a nie obsady.

Awatar użytkownika
Domingo
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 25 listopada 07, 19:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: problem z mieczykami

Postautor: Domingo » 5 kwietnia 08, 13:28

Musisz zakupić odpowiedni preparat np. "Zieleń" . Ważne żeby zawierał zieleń malachitową.
112L

Awatar użytkownika
czesio xD
Ryba
Ryba
Posty: 277
Rejestracja: 13 marca 08, 15:31

Re: problem z mieczykami

Postautor: czesio xD » 5 kwietnia 08, 13:31

jaką masz obsade??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 13:37

Miałem skasować obydwa Twoje tematy ale powstrzymałem się tylko dla tego komentarza: co Ty do ch...y sobie myślisz, że możesz wejść na Forum i uprawiać jakąś partyzantkę. Złamałeś tylko punktów regulaminu, że od razu powinieneś wylecieć z hukiem! Masz pisać poprawnie, wykasować wszystkie słowa pomocy z tytułów i postów, wszystkie wielkie litery poprawić na małe, na Forum nie pisze się wielkimi literami, bo to oznacza krzyk, więcej tych znaczków nie dało się w temacie napisać? Wszystko do poprawy, póki jeszcze mam cierpliwość. Jak tego nie poprawisz temat kasuję i żegnam Cię z Forum. Z resztą nie będę się rozpisywał, od tego jest Regulamin, który powinieneś przeczytać przed napisaniem postu i poszukać czegoś w FAQ i użyć wyszukiwarki dla znalezienia interesujących Cię informacji, a Ty piszesz w dodatku nie w tym dziele co trzeba i myślisz, że wszyscy na gwałt rzucą się by Ci pomóc, jakby nie mięli nic innego do roboty, tylko dlatego, że napisałeś tytuł wielkimi literami i 5 razy "pomocy". Zastanów się trochę.

patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

Re: problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 13:44

sorry jestem tu nowy myslalem ze tu sa normalne zasady tak jak na forum z kulturystyka ale mniejsza sorry jeszcze raz . Mam obsade 5 mieczykow 1 glonojada w 60 l akwarium . I jeszcze raz sorry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 14:13

Właśnie tu są normalne zasady i trzeba się do nich stosować, a że powszechnie w internecie panują nienormalne zasady to już nie mój problem. Pisz z użyciem polskich znaków, mówisz 'myslalem' czy 'myślałem'?
Co do obsady mieczyki są za duże na 60l podobnie glonojad- zapewne zbrojnik niebieski. Masz przerybienie, do tego pewnie za rzadko podmieniasz wodę, jeśli w ogóle(?), jaką masz filtrację? To wszystko powoduje zły skład chemiczny wody i już masz chorobę w postaci rybiej ospy. Musisz kupić odpowiedni lek, np. Costapur firmy Sera, podnieść temperaturę wody i zintensyfikować napowietrzanie.

patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

Re: problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 14:22

a więc mam filtr aquael turbofilter 350 . Glonojada mam nietypowego nie znam nazwy ale jest jakiś żółty . Przerybienie ?? w sklepie mi powiedzieli ze mogę kopić jeszcze kilka rybek
. Powiedzieli mi też ,że mieczyki na początek będą idealne . A te leki ile będą kosztowały ??

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: problem z mieczykami

Postautor: Jaro69 » 5 kwietnia 08, 14:25

patryk13119 pisze:w sklepie mi powiedzieli ze mogę kopić jeszcze kilka rybek

W sklepie są z reguły wciskane kity. Zasada nr 1: nie słuchaj nigry rad sprzedawców.
Akwarium jest za małe dla samych mieczykw, zbrojniku nie należy również zapmnieć.
patryk13119 pisze:A te leki ile będą kosztowały ??

Do 15zł.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 14:27

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN
taki? jeśli tak to glonojad syjamski, wymaga akwarium 100l.
Poza tym jak możesz mieć w akwarium rybę, o której nic nie wiesz? Ja ze zwykłej ciekawości bym czegoś na jej temat poszukał. W sklepie powiedzą to co chcesz usłyszeć, zależy im, by sprzedać towar. A jak widzą, bez obrazy, naiwnego nowicjusza, to wcisną wszystko. Mieczyki rosną do pokaźnych rozmiarów, są to ryby stadne, a na grupę tego gatunku potrzebne jest akwarium min. 80l. Leki nie wiem ile będą kosztowały, musisz iść do sklepu i zapytać. Orientacyjnie możesz sobie poszukać w internecie...Costapur Sery, MFC Tropicala, FMC Zooleka. I koniecznie obsada do wymiany, bo ciągle będziesz miał problemy.

patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

Re: problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 14:29

kupowałem to wszystko w zoo franowo w m1 więc myślałem że tam się znają . To co mam z tymi rybkami zrobić ?? jak rzekomo nie mogą być w moim akwarium , które ma 60 l

[ Dodano: 5 Kwiecień 08, 13:33 ]
nie taki jak ten zwykły tylko taki żółty lekko . To co mam z tymi rybami zrobić ?? może poczekam aż zdechną i zmienię obsadę . A jakie ryby do 60 l ?? i ten filter dobry mam ? filter mi polecił znajomy powiedział , że jest dobry

[ Dodano: 5 Kwiecień 08, 13:37 ]
A jest to glonojad złoty dokładnie

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 14:37

patryk13119 pisze:o co mam z tymi rybami zrobić ?? może poczekam aż zdechną i zmienię obsadę .

A puknij się w głowę, byle mocno, tak, żeby Cię zabolało to może się otrzeźwisz. Ja już rad Ci udzielać nie będę, z sadystami nie rozmawiam.
Tak pro forma jeszcze zapytam, skoro masz takie chore podejście do akwarystyki to po jakie licho, żeś sobie sprawił akwarium??

patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

Re: problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 14:42

czy ja chce je zabić ty się puknij w głowę nie umiesz czytać napisałem ze jak zdechną bo raczej sklep mi chorych ryb nie przyjmie a nie wyrzucę ich nie jestem sadystą !! chyba normalny jest tu jaro_kapsel , bo pomoże a nie ty jeszcze człowieka sk**wisz ze mam sie puknąć w głowę :/ . założyłem akwa bo mam je już 7 lat :/ tylko mniejszy litraż

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z mieczykami

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 08, 14:47

Nie interesuje mnie co miałeś na myśli, zastanów się co napisałeś.
patryk13119 pisze:może poczekam aż zdechną i zmienię obsadę

z resztą Twoja kolejna wypowiedź nie wymaga komentarza.
Czekanie aż ryby zdechną, jest takim samym wobec nich sadyzmem jak wyrzucenie ich do klozetu, nie ma różnicy.
patryk13119 pisze:czy ja chce je zabić

Owszem.

patryk13119
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 5 kwietnia 08, 13:10

Re: problem z mieczykami

Postautor: patryk13119 » 5 kwietnia 08, 14:50

masz nasrane chyba w głowie dobra jest może mi pomoże jaro_kapsel . Taki kozak to powiedz co mam z nimi zrobić ??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości