nalot na oczach

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
milus130
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 11 sierpnia 06, 09:26

nalot na oczach

Postautor: milus130 » 13 lutego 08, 21:42

welonek teleskop jeden już zdechł biały nalot na oczach drugi właśnie zaczyna go mieć co robić czy to katarakta???
je normalnie zachowuje sie normalnie

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: nalot na oczach

Postautor: Tomek83 » 13 lutego 08, 21:45

Od katarakty ryba nie zdycha albo to objaw jakieś poważniejszej choroby albo pleśniawka, która nieleczona też kończy się śmiercią.

milus130
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 11 sierpnia 06, 09:26

Re: nalot na oczach

Postautor: milus130 » 13 lutego 08, 21:59

to bardziej wygląda jak nalot zachodzący na oczy zaczyna się w okolicach oczu na ciele nie ma nie wyglada na plesniawki acz moge sie mylić

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: nalot na oczach

Postautor: Jaro69 » 14 lutego 08, 00:12

Z nalotem na oczach kojarzy mi sie też tylko jak powiedział Tomek23 pleśniawka,ale ze względu na skutki podejrzewam co innego,może to być np.oodinoza (choroba welwetowa).
Czy nie widzisz jakichś innych objawów?
Przy oodinozie można zauważyć np.:zwiększone wydzielanie śluzu,szybkie poruszanie skrzelami,ocieranie o przedmioty lub drobny,żółtawo-złoty nalot.

zeberek
Ryba
Ryba
Posty: 172
Rejestracja: 6 stycznia 07, 21:33

Re: nalot na oczach

Postautor: zeberek » 14 lutego 08, 14:39

no cieżko stwierdzić co to jest, ja mam teleskopa który przez przpadek kuzyna padł ofiarą jakiegoś muszkowca. Ten poobgryzywał mu płetwy, pozdzierał skórę z oczu. Strasznie go uszkodził teleskop miał biały nalot na jednym oku i słabo na nie widział a co gorsza to oko mu całe wypływeło... ale oko mu sie odnowiło i jest wszystko ok. Ta katarakta też zeszła.wydaje mi sie że nie powinno bys nic złego... mysle za z czasem i u ciebie to ustąpi


Ooo, mamo, po pierwsze to pisz poprawnie ! bo jak to przeczytałem, to mi się słabo zrobiło. Po drugie nie wprowadzaj kogoś w błąd z "muszkowcami", skórą z oczu, ze znikająca kataraktą, wylewającym i odnawiającym się okiem, bo takie rzeczy to chyba tylko Erze są :/ Zgroza. Proszę się zastanowić na następny raz co piszesz. artur_89
Ostatnio zmieniony 14 lutego 08, 17:28 przez zeberek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SiLvEr
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 5 marca 08, 00:01

Re: nalot na oczach

Postautor: SiLvEr » 5 marca 08, 20:50

mój bojownik kiedyś też miał podobną błonę, lecz za kilka dni (nie wiem czy sie może o jakąś roślinkę zahaczył) ta błonka mu pękła i "zwisała" koło oka. Potem wszystko było dobrze i całkowicie zeszła.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości