chory bojownik-prosze o rade

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
redka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 08, 19:39

chory bojownik-prosze o rade

Postautor: redka » 9 lutego 08, 20:43

witam. Zauważyłam dziś że mój bojownik ma wyłupiaste oko, właściwie to wygląda to tak jakby zrobił się mu bąbel na szczecie którego jest gałka oczna. Dodam że z drugim okiem jest wszystko w porządku. jest też jakiś osowiały. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje i wskazówki co mu jest i jak mu pomóc.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: Tomek83 » 9 lutego 08, 21:17

Tylko jedno oko jest takie?

redka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 08, 19:39

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: redka » 9 lutego 08, 22:53

tak tylko jedno... a chore oko to wlaściwie wygląda jak bąbel

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: Tomek83 » 9 lutego 08, 22:56

No to jest to jakieś zapalenie oka, być może spowodowane urazem. Zrób rybie kąpiel odkażającą w soli akwarystycznej lub jakimś leku antyseptycznym(z Tropicala jest coś takiego nie pamiętam dokładnie nazwy chyba Abioseptyna).

redka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 08, 19:39

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: redka » 9 lutego 08, 23:05

dziękuję bardzo za odpowiedź i radę. mam nadzieje że faktycznie jest to zapalenie oka. prosiłabym tylko jeszcze o jakieś wskazówki co do kąpieli, zastanawia mnie stężenie jakie powinien mieć roztwór i jak długo powinna trwać taka kąpiel. bo to że zawsze dosypuje rybce troszke soli przy zmianie wody to za mało,prawda?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: Tomek83 » 9 lutego 08, 23:10

A po co sypiesz tę sól za każdym razem? 10g soli na 1l wody, kąpiel krótkotrwała 20 min. A jeśli zastosujesz lek to według ulotki.

redka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 08, 19:39

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: redka » 9 lutego 08, 23:20

ktoś mi kiedyś mówił że troszke soli za każdym razem należy sypać. dziękuję raz jeszcze bardzo za wszystkie wyjaśnienia

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: Tomek83 » 9 lutego 08, 23:23

Tylko niektóre ryby, wymagają czy tolerują dodatek soli. Akurat bojownikom jest ona absolutnie zbędna.

hubert hnatczuk
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 13 grudnia 07, 19:32
Lokalizacja: Wołów

Re: chory bojownik-prosze o rade

Postautor: hubert hnatczuk » 10 lutego 08, 10:14

redka pisze:ktoś mi kiedyś mówił że troszke soli za każdym razem należy sypać. dziękuję raz jeszcze bardzo za wszystkie wyjaśnienia

Ja na przykład sypie sól do akwarium ogólnego raz na miesiąc (teraz częściej bo prętnik się o coś skaleczył :( ale goi sie po soli) i ryby są zdrowe :)
akwarium 50 l
8x neon innesa
1x prętnik karłowaty
4x mieczyk hellera
1x kirys pstry
1x glonojad

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości