Bicja wspaniała jaka temperatura

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Slowik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 08, 14:27
Lokalizacja: CK

Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: Slowik » 22 stycznia 08, 14:34

Witam mam pytanie czy można podnieść tempereature wody dla bocji wspaniałej (ok 2lat ma ów bocja ) do 32 stopni aby wyleczyć ospe? akwarium lecznicze 25 litrów bez podłoża
Słowik

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: artur_89 » 22 stycznia 08, 16:05

Możesz podnieść temperaturę do 30-32 *C. pozdrawiam

Slowik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 08, 14:27
Lokalizacja: CK

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: Slowik » 22 stycznia 08, 16:26

Tylko widzisz 30stopni mam cały czas w ogólnym akwa gdyż mam je z paletkami a chicałbym się dowiedzieć czy będzie również wszytko ok własnie przy 32
A i czy można łączyć leki jednocześnie oodinopur z mycopurem ?
3maj się :)
Słowik

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: artur_89 » 22 stycznia 08, 19:15

Podnieś do 32*C, o Bocje bym się nie martwił, u mnie nie takie ryby (wrażliwe), przeżywały wyższe temp. w akwarium, podczas upałów. Czy te leki chcesz zastosować, na ospę w tym akwarium?? Mieszanie zbyt dużej ilości leków nie jest wskazane, zwłaszcza jeśli są one na całkiem coś innego. Do leczenia ospy z firmy Sera, jest Costapur. :!: pozdrawiam

Slowik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 08, 14:27
Lokalizacja: CK

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: Slowik » 23 stycznia 08, 14:28

Dzięki za info póki co podnoszę stopniowo temp i obserwuję PS jeśli chodzi o chorobę to zadałem pytanie czy można połączyć oby dwa leki gdyż nie jestem dokońca pewny czy to jest ospa czy coś innego w zoologu też nie był sprzedający dokońca pewny a nie chciałbym zbyt długo 3mać tej ryby w takim akwa stąd to pytanie PS ryba ma pełno białych plamek w każdej części czy to na płetwie czy to na tułowiu czy na pyszczku ale są to kropki tak malutkie że trzeba się wpatrzeć by je dostrzec
dzieki za odpowiedź
pozdrawiam aa i pozostałe ryby które pływały z tą rybą czyli inne bocje jak również paletki nie zaraziły się ów chorobą ...
Słowik

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: artur_89 » 23 stycznia 08, 17:17

Wygląda na ospę, ale czy są to białe kuleczki, czy typowe plamki?? pozdrawiam

Slowik
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 08, 14:27
Lokalizacja: CK

Re: Bicja wspaniała jaka temperatura

Postautor: Slowik » 23 stycznia 08, 18:51

To są dosłownie białe kropeczki ps póki co po 3dniowej kuracji przerzuciłem do docelowego akwa zobaczymy jak będzie gdyż w tym małym zauważałem że jej stan się pogarsza a z doświadczenia wiem jak ryby reagują na zmiane miejsca zwłaszcza paletki
Ps narazie w towarzystwie innych Bocji zauwazyłem poprawe
Ps tak na zaś jakby ktoś się zainteresował wątkiem
Moje akwa to 100x50x60 300 litrów
Swiatło 2 neonówka niebieska druga biała
GH 6
NO2 do 0,3mg
PH 6
reszty nie badam
Peparaty które stosuje od zawsze to Crystalwater TetraVital AlguMin AquaSafe
Pozdrowionka

[ Dodano: 2008-01-23, 19:51 ]
Mam pytanie czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zamieścić filmik na forum gdyż w miare dobrze udało mi się sfilmować Bocje i zapewne wielu z Was udało by się zdiagnozować chorobe
Słowik

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości