neon - ospa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
cegiel
Ryba
Ryba
Posty: 143
Rejestracja: 12 grudnia 07, 21:09
Lokalizacja: Wrocław

neon - ospa

Postautor: cegiel » 15 stycznia 08, 23:07

witam,
a więc z 25 neonów (15 inesa 10 czerwonych) zostało dzisiaj rano 8 !!!
Systematycznie padały po kilka sztuk, w tydzień zostało 8 szt. I tu pytanie bo po za tym że parę ostatnich dni neonki pływały tylko w jednej strefie i były bardzo ospałe nie było żadnych innych objawów, po konsultacji z Tomkiem23 stwierdzono że moja woda jest za twarda dla neonków., zakupiłem preparat, który stwarza warunki podobne do "czarnych wód" (taki mi podpowiedział akwarysta ze sklepu zooogicznego :niewiem: ) Po paru godzinach neonki zdecydowanie się orzywiły zaczeły pływać jak na początku po całym akwarium, ale...... rano stwierdziłem że wszystkie mają białe kropki na ciele prawdopodobnie ospa z tym że jeszcze nie wiedziałem o tym, a własnie wyjeżdzałem z domy na tydzień, niestety z obawy o pozostałe rybki odłowiłem neonki (nie pytajcie co z nimi zrobiłem :cry: ), i tu kilka pytania, ponieważ kropki na ciele neonek pojawiły się rano czy możliwe jest że ospa trapiła je od tygodnia, w poradniku napisano że ospę leczy się m.in. podywżdzając temperaturę do 32 stopni na kilka godzin, pytanie czy pozostałe ryby to wytrzymają, obsada:
1+2 kakadu
1+3 prętnik karłowaty
2 zbrojnik niebieski
6 kirysków
2 skalary

akwarium 112 l.

i jeszcze jedno pytanie bo do domu wrócę dopiero w piątek, czy pozostałe rybki mogły zostać zarażone ?
Akwa: 25l
Bojownik syjamski 1 samiec -crowntail
Krewetka Amano 5 szt.

Awatar użytkownika
Malwaaaaa
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 12 grudnia 07, 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: neon - ospa

Postautor: Malwaaaaa » 22 stycznia 08, 16:56

U mnie na początku były apatyczne i miały złożone płetwy a dopiero potem pojawiły sie kropki. Choroba atakuje coraz to nowe ryby.
Przyjdzie czas, że i nam będzie dane przyjmować pokłony...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości