Garbate samice gupika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
szybki
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 18 lutego 07, 16:43
Lokalizacja: Sulejów

Garbate samice gupika

Postautor: szybki » 12 stycznia 08, 16:52

Mam pytanie. U znajomej w akwarium zauważyłem garbate dwie samice gupika. Jeśli możecie to powiedzcie jaka to choroba, czym jest spowodowana i czym to leczyć? Sam osobiście nigdy nie zajmowałem się hodowlą gupika dlatego nie wiem co to jest. A ha akwarium ma 63 litry, temperatura wody 26 stopni. . Obsada to:
10 gupików
2 molinezje
2 skalary
2 bocje
3 zbrojniki niebieskie.
Akwa 216 litrów
4 x skalary
2 x bocja wspaniała
3 x kiryski
6 x zbrojnik niebieski
3 x otoski
parka bojowników
filtr Tetra Tec ex 1200

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: Garbate samice gupika

Postautor: Lil Jon » 12 stycznia 08, 17:26

To może być spowodowane tym, że np. Siostra i brat mieli ze sobą młode i te ryby są tymi młodymi. Te ryby czyli te garbate
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Garbate samice gupika

Postautor: Tomek83 » 12 stycznia 08, 18:25

Dokładnie tak, takie zdeformowane ryby pochodzą z hodowli wsobnej. Tak poza tym powiedz znajomej, że ma straszne przerybienie i męczy ryby. Molinezje a tym bardziej zbrojniki, skalary i bocje potrzebują znacznie większych zbiorników liczonych w setkach litrów, a nie 60l "szklanki".

Awatar użytkownika
szybki
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 18 lutego 07, 16:43
Lokalizacja: Sulejów

Re: Garbate samice gupika

Postautor: szybki » 13 stycznia 08, 13:49

Dokładnie się z wami zgadzam jeżeli chodzi o przerybienie. Już jej to mówiłem setki razy a ona swoje. " męczywołek " a jeżeli chodzi o te garbate rybki to dopiero teraz niedawno wystąpiły te objawy. Te samiczki są dorosłe i były normalne dopiero od tygodnia wystąpiły te objawy. Być morze są inne przyczyny. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam was w nowym roku oraz życzę powodzenia w hodowlach.
Akwa 216 litrów
4 x skalary
2 x bocja wspaniała
3 x kiryski
6 x zbrojnik niebieski
3 x otoski
parka bojowników
filtr Tetra Tec ex 1200

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości