chory barwniak szmaragdowy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
baku
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 6 stycznia 08, 15:42
Lokalizacja: kalisz

chory barwniak szmaragdowy

Postautor: baku » 6 stycznia 08, 15:49

Mialem problem z razmirezkami samiczka padla w swieta kiedy nie bylo mnie w domu, samiec zachorowal na oko nie moge znalezc teraz nazwy ale nie mial zadnych innych objawow tylko lewe oko bylo pod bialawa powloka, dalem bactopur direct i nastepnego dnia mialem tygodniowy wyjazd, na 50 dalem 1/4 tabletki i nastepnego dnia 1/4. Dowiedzialem sie ze po kilku dniach rybka padla. Po powrocie naszykowalem nowe akwa zastepcze po dniu przelozylem tam rybki i umylem glowne, calkiem. Samiczka barwniaka nie doczekala powrotu do glownego, zachowywla sie dziwnie plywalal prawie tylko przy dnie ciezko oddychajac nie mial apetytu, myslem ze to moze przez tlok w tymczasowym akwa, samiec siedzial caly czas w kokosie nie widzialem zeby jadl ale teraz zachowuje sie tak samo, nawet nie plywa tylko faluje pletwani nad dnem i ciezko oddycha. Nie wiem co robic przeczytalem o przeziebieniu blednika, i zostawilem go samego w akwa tymczasowym spuscilem polowe wody i podgrzlem o 3 stopnie ale teraz szukam i czytam ze to choroba tylko ryb labiryntowatych. Moze to przez bactopur, nie wiem, jesli ktos wie jak prosze o pomoc.

mija trzeci dzien barwniak bez zmian ani lepiej ani gorzej, ruszy sie z miejsca na inna czesc dna czsem i dycha tak samo, zauwazylem milimetrowa czerwona plamke na tylej pletwie moze to ubarienie, nie wyglada na pasozyt.
50 litrow
8 neonow inesa
2 kiryski pstre i 2 albinosy
3 piskorki khulla
2 furkatusy
zbrojnik niebieski
barwanik szmaragdowy

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości