Puchlina wodna? u bojownika

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Maron18

Puchlina wodna? u bojownika

Postautor: Maron18 » 3 stycznia 18, 19:53

Dzisiaj zauważyłem, że samica bojownika ma dziwne zgrubienie przy oku, co może być tego przyczyną?

Strzałką zaznaczyłem to zgrubienie, niestety nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia, a gdy ryba była w wodzie w ogóle nie byłem w stanie tego uchwycić.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 18, 21:07 przez Maron18, łącznie zmieniany 1 raz.

Maron18

Re: Dziwne zgrubienie u bojownika

Postautor: Maron18 » 9 stycznia 18, 13:44

Gdy ryba pływa w wodzie to zgrubienie jest pokryte czymś białym, czy to może być oodinoza?

Maron18

Re: Puchlina wodna? u bojownika

Postautor: Maron18 » 12 stycznia 18, 20:52

Pomóżcie! Teraz bojownik ma podniesione wszystkie łuski, co mu jest? Uda się go uratować? Patrzyłem w internecie i chyba jest to puchlina wodna :cry: Ale czytałem, że komuś po jakiejś kąpieli ryba (bojownik) przeżyła. Podobno był to Bactopur, tylko gdzie ja to kupię o tej porze? Może być penicylina krystaliczna? Przeczytałem o niej przy opisie choroby? Nie jest zbyt droga, więc życie ryby ważniejsze, chociaż pewnie umrze :cry: Chociaż jest tylko na receptę, odpada

Maron18

Re: Puchlina wodna? u bojownika

Postautor: Maron18 » 12 stycznia 18, 22:05

Nikt nic nie wie?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Puchlina wodna? u bojownika

Postautor: osama » 14 stycznia 18, 17:36

Było już tyle razy.

Na walkę o życie bojka już trochę za pózno, skróć mu po prostu męki.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości