Akwarium Gdyńskie MIR

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Aigel » 29 sierpnia 07, 15:29

Witam
Wraz z Franca i Kuba wybralismy sie do Gdyni by zobaczyc tamtejsze akwarium. Wyjechalismy z Warszawy z 6 godzinnym opoznieniem, ale kolo 16 bylismy na miejscu. Szybki gofer, rzut oka na port i zwiedzanie akwarium. Akwarium jest troch zaniedbane, chodz mozliwosci sa duze, jednak na moje oko brakuje checi. Zdecydowana wiekszosc zbiornikow jest zaniedbana, w zwiedzaju przeszkadzaja dzieciaki, ktore biegaja, krzycza, denerwuja ;-). Mysle jednak ze warto odwiedzic Gdynie, cena za bilet 12 zl jest bardzo przystepna, a jest kilka okazow wartych zobaczenia. Z wyjazdu zapamietam oprocz milego towarzystwa :roll: , pania w kasie ktora zamiast sprzedawac bilety robila sobie kanapki i musielismy czekac, az pani sie naje, osobnika ktory chcial koniecznie slodkowodnemu sumowi "zamontowac" w akwa koralowce, bo sum taki jakis smutny bez nich, no i akwarium z rekinem rafowym, nic tam nie widac, gdy zakwarium jest zmacniane jakimis dwiema belkami stalowymi, taki badziew na przedniej szybie :neutral: .
Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i do zobaczenia ;-)
Obrazek

Brzaneczka
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 25 sierpnia 07, 14:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Brzaneczka » 30 sierpnia 07, 20:39

Też tam byłam i muszę przyznać, że choć nie powaliło mnie na kolana, to i tak zrobiło na mnie niezłe wrażenie... A zwłaszcza akwaria z żywymi ukwiałami i to akwa z mnóstwem roślinek, skalarami i czymś tam jeszcze... Aż chciałoby się mieć w domu choć jedno akwa takiej wielkości :ok: tylko aż strach się bać, ile by to kosztowało :lol:
54l i 30l w czasie duuużych zmian

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: kuba!!! » 5 września 07, 12:15

moje foty


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: rynio » 5 września 07, 13:11

Wow .Dla nie i fotoreportarz i samo oceanarium super. (a ta ryba na pierwszym zdjęciu u kuby to nie czasem szkaradnica?)

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Franca81 » 5 września 07, 15:40

Jest to (po ang.) Frogfish
nazwa polska: Ryba żaba, Ryba wędkarz, Żabnica.
Pozdrawiam.
Później i ja dołączę kilka swoich fotek. :smile:

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: macioch » 5 września 07, 20:48

też tam byłem w tym roku wyjątkowo imponujące jest akwarium z dużymi sumami ale tak jak rybami można sie pozachwycać to urządzeniem akwariów i w niektórych przypadkach już niekoniecznie. Faktycznie jak napisał już Aigel widać że akwaria są troche zaniedbane ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojej wizyty w oceanarium

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Franca81 » 5 września 07, 22:18

Również dorzucam część co ciekawszych moich fotek. Sorki za jakość ale na sali było jaśniej niż w akwariach i czasem miałam spore problemy. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 października 07, 11:49 przez Franca81, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Tomek83 » 6 września 07, 13:46

Piękne zdjęcia. Ja również w tym roku będąc w Gdańsku zawitałem do Akwarium Gdyńskiego. Powiem szczerze, że byłem troszkę zawiedziony tym co zobaczyłem, a szczególnie stanem zbiorników. Choć moje zdolności fotograficzne są niepomiernie małe w stosunku do moich Przedmówców też postaram się w wolnej chwili dorzucić swoje zdjęcia z oceanarium.
Pozdrawiam

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: chomiczek » 7 września 07, 19:47

Bardzo fajne fotki ;-)
Szczególnie fajne sa te rybki(chyba rybki :roll: )które ''wychodzą'' z dna :mrgreen:
Podoba mi sie też ten przesłodki raczek w muszelce którego sfociła Franca ;-)
Rekin też jest :ok: :mrgreen: super.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ylstrom
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 7 listopada 07, 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: ylstrom » 7 listopada 07, 22:14

akwarium w Gdyni wciąż się zmienia, powoli ale zawsze na lepsze. Teraz mają zbudować piętrowy (!!) zbiornik dla rekinów i żółwia oraz wyremontować sale ze starymi akwariami (te z betonowymi ścianami).

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Franca81 » 7 listopada 07, 23:41

ylstrom pisze:akwarium w Gdyni wciąż się zmienia, powoli ale zawsze na lepsze. Teraz mają zbudować piętrowy (!!) zbiornik dla rekinów i żółwia oraz wyremontować sale ze starymi akwariami (te z betonowymi ścianami).


No i prawidłowo bo to akwarium z rekinami to koszmar dla ryb i dla oglądających. :roll:

Niech remontują to może w przyszłym roku będzie warto znów się tam wybrać. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Aigel » 28 czerwca 08, 12:28

Wszystkie zdjęcia nadające się do pokazania z tej wycieczki:
http://aquawiadomosci.pl/index.php?opti ... view&id=73

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: Monikaaa » 19 sierpnia 08, 20:03

To może i ja dodam parę słów od siebie, bo niedawno też byłam w gdyńskim akwarium. ;-) Wrażenia? Już na samym początku mi podpadli. Dlaczego studenci studiów niestacjonarnych są dyskryminowani? :zly1: Chodzi mi o ceny biletów. Co to? Wypadłam sroce spod ogona? :P Jeśli idzie o wnętrze - to najbardziej podobały mi się akwaria morskie. Wiadomo :P Najbardziej skrzydlice. Akwa zadbane, rybki wyglądały na zdrowe. I to by było na tyle co tam mi się podobało. :twisted: Nie wiem - reszta akwariów to jakieś karasiowate zwykłe ryby. :P O. Stojąc przy akwarium z jakimś żółwiem, usłyszałam tekst roku. Stoi mama z dzieckiem. Dziecko mówi: "oooo. mamuś mamuś jaki ładny żółw". A mama co serwuje dziecku? ... "Noo. W Chinach robią z nich zupy." Popatrzyłam jak na kretynkę i zrobiło mi się żal tego dziecka. :? Ogólnie - wrażenia z pobytu średnie. Po prostu - jak ktoś jest w pobliżu może wpaść. Ale żeby specjalnie tam jechać, to myślę że nie ma po co. ;-) A już zdecydowanie odradzam wypad w szczycie sezonu. Rozwydrzone hordy bachorów nie dadzą spokojnie pozwiedzać. :zly1: :zly: Krzyki, wrzaski, piski, podniecanie się. Nie do wytrzymania. :zly: I co drugi nawala rękoma w te akwaria. Jak byk wiszą kartki, żeby nie pukać w akwaria. Ja tam się nie cackam z takimi. Patrzę - stoi bachor (bo normalne dziecko tak się nie zachowuje) i wali ręką w akwa z konikami. To podeszłam i od razu do niego: "Może byś sobie w głowę tak powalił??" Poskutkowało, bo dziecko się rozbeczało i czym prędzej pobiegło na skargę do nauczyciela, że jakaś wredna zwraca mu uwagę. :mrgreen: Noo. To tyle moich refleksji. Zdjęć nie powrzucam, bo mi się za długo ładują na serwer. :P

Awatar użytkownika
aquapiter
Narybek
Narybek
Posty: 67
Rejestracja: 30 marca 10, 16:28

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: aquapiter » 9 maja 10, 19:05

fakt troche zaniedbane ja sam mieszkam w Gdyni :mrgreen: i często tam bywam
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Gdyńskie MIR

Postautor: lukasz » 18 maja 10, 10:09

aquapiter pisze:fakt troche zaniedbane ja sam mieszkam w Gdyni :mrgreen: i często tam bywam


A czy Ty widzisz, kiedy ostatni raz był napisany post w tym temacie?
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości