European-discus-championship w Dortmundzie

Więcek
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 2 stycznia 10, 18:39
Lokalizacja: Głogów

European-discus-championship w Dortmundzie

Postautor: Więcek » 30 września 12, 20:01

Jak już niektórzy wiedzą w piątek wybraliśmy się we troje do Dortmundu na european-discus-championship.
Po drodze zatrzymaliśmy się u mojej ciotki która nas przenocowała i poczęstowała niemieckim piwem. Następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą podróż. Po przyjeździe byliśmy zaskoczeni że to nie tylko mistrzostwa dyskowców ale także targi akwarystyczne.
Mistrzostwa wg. mnie się nie udały z powodu zbyt mętnej wody (niemieckie wymogi jakoby w akwariach wystawowych musi być podłoże) Lepsze dyski były w Wa-wie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Woleliśmy przejść do działu targów. Tutaj już było co oglądać. Widzieliśmy dużo zbiorników z rybami na sprzedaż. Przeważały wszelkie odmiany dyskowców, skalarów i o dziwo zbrojników. Plusem było to iż na akwariach były napisane ceny. Do sprzedania były także całe zastawy. Poniżej kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Było też małe stadko neonów :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Były także takie fikuśne rarytasy
Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo przystępne ceny były jeśli chodzi o korzenie. 10 euro za szt.
Obrazek
Obrazek



Uwagę przykuwało stoisko Stendkera. Po rozmowie z nim dowiedzieliśmy się jak on to robi że jego rybki są takie male. Jak On to powiedział „mają maksymalnie 19 cm”. Skromny miły gość z niego. Z resztą oceńcie sami. Oczywiście reklama forum musi być.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podczas tej imprezy odbyła się tez wystawa Nano akwarii w bardzo fajnej hali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To właśnie był kolejny wypad z Chłopkami. I wiem że nie ostatni. :mrgreen: Dzięki dla pasjonatów akwarystyki Jacka (Jacabana) i Janusza (dyzio44) za kolejną przygodę.
Niebawem kolejna relacja z dodatkowej atrakcji która zafundował nam kolejny dysko maniak. ;)

Podczas wycieczki do Dortmundu na European-discus-championship postanowiliśmy odwiedzić jeden z największych sklepów zoologicznych na świecie znany jako Zoo Zajac http://www.zajac.de/websale7/?shopid=zo ... chaeft.htm (tak sądzi właściciel) Na ponad 10 tyś metrów kwadratowych można kupić wszystko dla swojego pupila. Mówiąc „wszystko” chyba nie przesadzę. Sklep wywarł na nas wielkie wrażenie. Oto kilka fotek z tego sklepu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Były także zwierzaki oglądające kupujących
Obrazek

Jak sklep to i kasy.
Obrazek
Piotrek
" Pokaż mi Swoje akwarium i ryby a będę wiedział czy słuchać Twych rad !"
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości