krewetki-urodziny

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

krewetki-urodziny

Postautor: kasiaole » 30 grudnia 07, 19:06

witam
urodziły mi się małe krewetki;włożyłam je do kotnika gdZie są już urodzone 2 dni wczesniej gupiki i wzwiązku z pow. mam pytanie czy karmic je tym samym pokarmem? i jak często?-nigdy wcześniej nie miałam małych krewetek...
Post w złym dziale, przeniosłem. Tomek23
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 07, 20:25 przez kasiaole, łącznie zmieniany 1 raz.
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Lil Jon » 30 grudnia 07, 20:24

Jakie to krewetki? Jeśli masz krewcie Red Cherry to nie musisz wcale ich wyciągać ponieważ one i tak się rozmnożą chyba że masz jakieś np. Pielęgniczki/Pielągnice
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: krewetki-urodziny

Postautor: A-kara » 30 grudnia 07, 20:28

ja bym ich w ogole nie ruszala i zostawila w akwa z "innymi" Ale jak juz masz je w kotniku to, Wrzuc im mech do kotnika, niech się o cos "zaczepia" i maja mozliwosc ukrycia. Czym karmic? Niczym specjalnym , mozesz dawac zarowno platki, jak i pokarm typu fluid- artemia czy jakos tak. (Chodzi o pokarm w zawiesinie) Dla lepszego wzrostu gupikow i krewetek podawałabym oba.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: krewetki-urodziny

Postautor: kasiaole » 31 grudnia 07, 16:45

to są zwykłe krewetki filtrujące -obsadę mam jak w opisie;chyba w kotniku bezpieczniej; ile tego się zazwyczaj rodzi? bo ja znalazłam 3 tylko i nie wiem czy reszta zjedzona czy ukrywa się,a może więcej ich nie było?
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Broker » 31 grudnia 07, 18:14

to są zwykłe krewetki filtrujące

Z tego co mi wiadomo, nie rozmnorzono ich w niewoli :shock:

Awatar użytkownika
Wojtek94
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 13 maja 07, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Wojtek94 » 1 stycznia 08, 19:23

kasiaole, a może to karłowate? Wejdź na www.akwaria.pl/krewetki i porównaj swoje krewetki z tymi filtrującymi. Sprawdź też karłowate ;)

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: krewetki-urodziny

Postautor: kasiaole » 2 stycznia 08, 21:27

hmm nie bardzo jest co porównać bo strona w budowie;moje krewetki mam ok 2lat są wielkości ok. 5 cm przeźroczyste bezbarwne; mam też rózowe ale te są malutkie; rozmnozyły się te duże; w sklepie sprzedano mi je pod nazwą filtujece za 15zł sztuka
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Broker » 2 stycznia 08, 22:41

http://www.akwaria.pl/krewetki/atyopsis ... ensis.html
Strona nie jest w budowie ;) trzeba kliknąć jeszcze na gatunek aby sie wyświetliła.

Porównaj, jezeli naprawde Ci sie one rozmnozyły to az sam niewiem co o tym myslec :shock:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Tomek83 » 2 stycznia 08, 22:53

Przeźroczyste, ok. 5 cm to na pewno Amano a te małe różowe to Red Cherry i mogę się założyć, że rozmnożyły się właśnie te.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Seraphim » 2 stycznia 08, 23:16

Tomek23 pisze:Przeźroczyste, ok. 5 cm to na pewno Amano a te małe różowe to Red Cherry i mogę się założyć, że rozmnożyły się właśnie te.


Tu ta pewność wynika z tego, że nie było zasolonego zbiornika, czy jednak jest inny powód?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Tomek83 » 2 stycznia 08, 23:23

Wynika z tego, że to najpopularniejsze w sklepach krewetki, które pasują do podanej charakterystyki. Nie ma wątpliwości, że to nie są krewetki filtrujące.

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: krewetki-urodziny

Postautor: kasiaole » 3 stycznia 08, 16:27

mogę się zgodzić ze rozmnozyły się amano,bo red cherry są za małe-mają ok. 1 cm i kupiłam je dopiero co; a te wieksze mam 2 lata

[ Dodano: 2008-01-03, 16:34 ]
obejrzałam je dokladnie i idealnie pasują do opisu cardinia japonica- nie planowalam ich rozmnażać,bo nie wiedziałam że mam parkę-widać podpasowały im warunki; mlode są tylko 3 widocznie zanim się zorientowałam resztę coś zjadło,albo dobrze się ukryły
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: krewetki-urodziny

Postautor: Tomek83 » 4 stycznia 08, 21:54

Tylko, że krewetki Amano nie rozmnażają się w słodkiej wodzie...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości