[foto] co to za ślimak?? niepodobny do swiderka ani zatoczk

Awatar użytkownika
kareena
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 marca 07, 01:33

[foto] co to za ślimak?? niepodobny do swiderka ani zatoczk

Postautor: kareena » 22 marca 07, 12:48

Czy u mnie to też początek plagi slimaczej? :| I co to jest? świderek czy co? Nie znam sie na tym ale czy kazde slimole sa "be" czy nie?

foty:

Obrazek

Obrazek


Na razie mam to w zbiorniku z narybkiem..tylko 1 osobnik ale kurcze taki duży juz :/ pewnie już zlozyl te swoje jaja na roslinach :| Szkoda bo mam tam 2 piękne limnophile... nie moge ich pewnie potem wsadzic do ogólnego? Ale może w ogólnym tez mialam slimaka? czasami na lisciach sa takie okrągłe dziury. Tylko ze nigdy go tam nie widziałam. Jak szybko slimak rosnie do takich rozmiarów jak na fotce? (zamierzam poddac rosliny kwarantannie i nie wiem ile mam czekac?)

[ Dodano: 2007-03-22, 13:35 ]
OK, wiem już z innego forum ze to jest rozdętka.

Podobno b.płodna :/

Ale nie wiem czy z 1 osobnika rozwiną sie inne czy potrzeba do rozmnożenia 2 osobników? Bo 1 slimola moge miec (niech jej bedzie:P) ale jak mam miec plage to sie jej pozbędę :|

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [foto] co to za ślimak?? niepodobny do swiderka ani zatoczk

Postautor: Tomek83 » 22 marca 07, 16:27

Rozmnożą Ci się, pozbądź się jej. A nie wszystkie ślimaki są "be". Są ślimaki ozdobne np. ampularie, neretiny i clithony. Co do roslin to kwarantanna powinna trwać przynajmniej tydzień, w tedy dostrzeżesz ewentualne młode ślimaki.

Awatar użytkownika
anakonda
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 9 marca 07, 19:40
Lokalizacja: Krk

Re: [foto] co to za ślimak?? niepodobny do swiderka ani zatoczk

Postautor: anakonda » 25 marca 07, 11:35

:? wygląda jak Rozdętka... niektórzy to chodują jednak ja zgadzam się z Tomek23, pozbądź się tego :wink: a załatw sobie jakieś pożyteczne slimaki :ok:

Pozdr

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości