Dziwna krewetka

Awatar użytkownika
lynks
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 lutego 07, 12:22
Lokalizacja: Wa-wa

Dziwna krewetka

Postautor: lynks » 19 lutego 07, 12:39

Kilka miesięcy temu wpuściłem do swojego baniaka kilkanaście sztuk Amano, tylko i wyłącznie po to by czyściły mi mchy których mam sporawo (jakoś specjalnie się nimi nie pasjonuje). Wszystko byłoby OK gdyby nie to że przedwczoraj zauważyłem jakiegoś obcego wśród populacji krewetek:

- urosła praktycznie 2 razy więcej niż reszta

- nie jest przezroczysta (wygląda tak jakby amano nażarło się piasku)

- na grzbiecie ma biały pasek (intensywnie biały)

Zdjęcia niestety nie udało mi się zrobić - mam mocno zarośnięty baniak, ale będę próbował

Pytanie za 100 punktów - co to qurna jest :D szukałem trochę po różnych krewetkowych stronach ale nie udało mi się znaleźć zdjęcia niczego podobnego. Na razie nie stwierdziłem żadnych ubytków w populacji krewetek ale i tak się zastanawiam czy lepiej nie pozbyć się tego w ramach profilaktyki.

Z góry dzięki za jakieś info

edyta:

wyglądem bardzo przypomina tą http://www.akwaria.pl/krewetki/atyopsis ... ensis.html ale u mojej zupełnie nie widać tych parasolek no i kolorystka całkiem inna niż tam podają

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwna krewetka

Postautor: Tomek83 » 19 lutego 07, 13:56

Najprawdopodobniej jest to krewetka filtrująca. Mają one bardzo zmienną kolorystykę, od prawie przezroczystej, poprzez zielonkawą do brązowawej. Pośrodku na grzbiecie biegnie biała pręga. Są dwa razy większe od Amano. Zapewne jedna filtrująca zaplątała się za młodu z Amano u hodowcy, od którego je kupiłeś(albo a sklepie zoologicznym je wymieszano). Przypatrz się dobrze, tak na prawdę to w cale nie wygląda jak parasolki(tak często jest nazywane), raczej jak wachlarze.

Awatar użytkownika
lynks
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 lutego 07, 12:22
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dziwna krewetka

Postautor: lynks » 20 lutego 07, 07:53

Faktycznie wszystkie znaki wskazują na to że to jest filtrująca (chociaż widziałem ją wieczorem jeszcze raz to i tak nie dostrzegłem żadnych wachlarzy czy tez parasolek)

Trochę spanikowałem bo oczyma wyobraźni już widziałem jak to coś rośnie z 15 cm zaczyna przekopywać akwa i dobierać się do ryb :mrgreen:
Swoją droga to patrząc na ceny tych krewetek to chyba zrobiłem niezły interes bo amano wtedy kupiłem hurtem po 4 zł a wydaje mi się że filtrujące wtedy kosztowały ponad 10 zł / sztukę :) szkoda tylko że taka obleśna jest jest ta krewetka - mam nadzieje że trochę wyładnieje z czasem.

Dzięki za pomoc ;)

syl
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 7 stycznia 07, 12:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Dziwna krewetka

Postautor: syl » 21 lutego 07, 13:55

Posiadam 2 krewetki filtrujące jak na razie 2 samice więcej nie było w sklepie ale czekam na dostawe i na pewno dokupie.Kupiłam je to były przeźroczyste,rankiem zajrzałam a one już pięknie wybarwione jedna brązowawa a druga bardziej w odcieniu brązowo-czerwonym mam je 4 tyg. w tym czasie jedna zrzuciła'powłoke' i wsiąkła mi po 2 dniach wyszła wybarwiona i troszkę większa.Z tego co słyszałam to Amano są bardziej agresywne potrafią podgryzać rybki.Za jedną sztukę płaciłam 18zł.Nie uważam ich za obleśne są bardzo ciekawe z tymi 'parasolkami' choć nie zawsze mają rozstawione.
Więc mozesz uważać ze zrobiłeś dobry interes. :P

FISH NEO
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 8 lutego 07, 17:59

Re: Dziwna krewetka

Postautor: FISH NEO » 23 lutego 07, 20:55

Na twoim miejscu gdybym miał taką sytuację to tej krewetki bym nie oddawał gdyż skoro ta większa krewetka pozostałym nic nie robi i ładnie z nimi współżyje to niema obawy ich zdrowie.

Awatar użytkownika
lynks
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 lutego 07, 12:22
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dziwna krewetka

Postautor: lynks » 24 lutego 07, 14:04

heh wczoraj stwierdziłem że mam dwie filtrujące i mam nadzieje że to już koniec odkryć

chętnie bym komuś oddał jedną ale nie mam pojęcia jak ją złapać bez zrujnowania akwarium

Nie uważam ich za obleśne


Kwestia gustu ;) jak dla mnie amano też są obleśne ale przynajmniej nie rzucają się aż tak w oczy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości