KREWETKI

Awatar użytkownika
KIKUN
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 5 lutego 07, 21:42
Lokalizacja: Toruń

KREWETKI

Postautor: KIKUN » 9 lutego 07, 23:04

Siemka. Mam pytania odnosnie krewetek w akwarium:
- co wogole daja krewetki w akwa?
- jakie sa najlepsze gatunki (foty,parametry) do akwa 60l z niegroznymi rybami
- czym je karmic?
- jak sie je rozmnaza?
- czy sa one drogie?

Przenosze do Skorupiaków :) - Aka

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: KREWETKI

Postautor: ..::Robin::.. » 9 lutego 07, 23:26

Siema!

-swoj urok
-wszystkie
-kazdy pokarm zjedza
-w slonej wodzie
-z regoly tak

A tak pozatym to zapraszam do lektury krewetki

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KREWETKI

Postautor: A-kara » 9 lutego 07, 23:42

Krewetki są swietnymi czyścicielami w akwarium, do 60. litróweczki to bardziej karłowate, filtrujących raczej bym nie polecała, no i jeśli masz łagodne ryby to odpadają też wielkoramienne. Żywią się glonami, można również zakupić tabletki dla krewetek ( świetne są tetra wafer mix- polecam ), czasem można też dać jakieś podgotowane warzywko - moje kochają ugotowaną marchewkę i fasolę. Co do rozmnażania to zazwyczaj jest ono łatwe, zależy od typu przeobrażenia krewetek (jeśli jest ono niepełne, to krewetkę rozmnożyć zazwyczaj b. łatwo, jeśli pełne to już trzeba trochę sie pobawić) Większość rozmnaża się w wodzie słodkiej ( pisze cały czas o krewetkach słodkowodnych :) ), w słonej z tego co mi wiadomo to tylko amano. Co do ceny to są naprawdę różne, wszystko zależy od gatunku i trudności w rozmnażaniu, te bardziej popularne (fire red, babaulti) po kilka złotych, te rzadziej spotykane i trudniejsze do hodowli po kilknaście, a nawet kilkadziesiąt złotych - ale to już są naprawdę rarytasy :)


Pozdrawiam
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: KREWETKI

Postautor: Allex » 10 lutego 07, 01:24

..::Robin::.. pisze:-w slonej wodzie

Tylko prymitywne gatunki przechodzące przeobrażenie zupełne (składają przeważnie dużo drobnych jaj): amano, filtrujące, red nose, yellow nose, C. brachydactyla (pinokio, ostronosa + inne synonimy). Reszta z przeobrażeniem niezupełnym - w wodzie słodkiej.

Awatar użytkownika
KIKUN
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 5 lutego 07, 21:42
Lokalizacja: Toruń

Re: KREWETKI

Postautor: KIKUN » 11 lutego 07, 11:27

Ludzie! O co wam chodzi z tymi "przeobrazeniami"? Ja sie tylko pytalem czy moglbym je hodowac i jakie gatunki! Nie znam sie w ogole na krewetkach i chce zdobyc jakies info na ich temat. Wiec prosze o jakies latwieksze do przeczytanie posty dla 1 rocznego akwarysty. :wink:

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: KREWETKI

Postautor: Allex » 11 lutego 07, 13:13

Wszystkie krewetki, które noszą niewiele dużych jajek dadzą się rozmnożyć w przeciętnym akwarium: red cherry, hummel, biene, tiger (to nazwy handlowe). Po dokładniejsze informacje zapraszam tutaj.

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: KREWETKI

Postautor: jonasz78 » 14 lutego 07, 11:43

....a odnosnie ryb to raczej dalbym sobie spokoj. Najlepiej krewetki chowac w jednogatunkowym akwarium. Sam stracilem kilka ladnych krewetek w paszczy "groznych" 3-4 cm proporczykowcow dwupregich - bo myslalem ze takie male rybki beda oki.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Tiger Shrimp
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 07, 13:38
Lokalizacja: Lodz

Czym je karmic:

Postautor: Tiger Shrimp » 18 lutego 07, 13:52

Zjedza wszystko, ja sprubowalam dac im gotowane warzywa i owoce, zjadly :D

[ Dodano: 2007-02-18, 13:54 ]
Oh, moje krewetki najbardziej lubia gotowane jablka i banany (tylko moje krewetki) :D :)

Awatar użytkownika
KIKUN
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 5 lutego 07, 21:42
Lokalizacja: Toruń

Re: KREWETKI

Postautor: KIKUN » 20 lutego 07, 16:57

Osatnio sporo czytalem na temat tych skorupiakow i spodobaly mi sie. Che je hodowac w akwa 25l. Ale jakie sa latwe w hodowli? :P

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: KREWETKI

Postautor: ..::Robin::.. » 20 lutego 07, 19:23

Wszystkie sa latwe w hodowli

FISH NEO
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 8 lutego 07, 17:59

Re: KREWETKI

Postautor: FISH NEO » 23 lutego 07, 20:41

Ja też się zastanawam nad kupnem kilku krewetek,bo glonojady mi giną nie wiem od czego.

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: KREWETKI

Postautor: Haitauer » 18 grudnia 07, 17:14

Skoro ktoś miał pytanie i ja je mam, to się podpinam :)
Mam krewetki babaulti i u jednej zauwazyłem taki duży brzuszek, w którym coś rytmicznie się porusza (dwie czarne kuleczki). Nie wiem czy sa to jajeczka (nie wygląda bynajmniej), czy moja krewetka coś zjadła czy co? Mam małe gupiki, ale wątpię by zdołała je pochłonąć ;)

Fotka:
Obrazek
I to w tym dużym brzuszku coś się rusza.
A swoją drogą, to te krewetki rosną jak szalone :)
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: KREWETKI

Postautor: tetra » 18 grudnia 07, 19:47

Podejrzewam (bo na zdjęciu nie widać co ona tam ma ;-) ), że twoja krewetka jest w ciąży. Młode samice często gubią jaja, ale z czasem uczą się jak się nimi opiekować, czyli gubią ich mniej lub wcale (jeśli wiesz o co mi chodzi).
Krewetki są raczej roślinożercami i padlinożercami, więc prawdopodobieństwo upolowania małego, w pełnie zdrowego gupiki przez nie jest niemożliwe (no chyba że ryba jest chora).
..::Robin::.. pisze:Wszystkie sa latwe w hodowli

Nie wszystkie. Często się słyszy (a raczej czyta), że krewetki wybrały się w długą podróż poza akwarium. A jak myślisz dlaczego? Bo nie zapewniło im się odpowiednich warunków do życia. Oczywiście pomijając gatunki, które z natury lubią wyłazić.

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: KREWETKI

Postautor: Haitauer » 18 grudnia 07, 20:01

Tak tez myslałem, ze to jajeczka. A jeśli nie, to trudno- zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki za podpowiedź.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Ślimak121
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 5 stycznia 08, 16:26
Lokalizacja: Wawa

Re: KREWETKI

Postautor: Ślimak121 » 12 stycznia 08, 20:49

hej krewetki pełnią bardzo warzną role w akwarium, oczyszczają je z glonów, są fajne do obserwowania o ile się nie chowają :grin: np amano nie sa drogie ok 6-10 zł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości